Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvoshoz kéne mennem vagy...

Orvoshoz kéne mennem vagy majd magától elmúlik?

Figyelt kérdés

4 napja görcsöl és megy a hasam. Próbálok könnyebb ételeket enni és enterolt is szedek, de egyáltalán nem javul. Nem állandóan rossz, van amikor teljesen el is felejtem, hogy nemrég még rosszul voltam. Gondoltam rá, hogy lehet el kéne mennem orvoshoz, de egyrészről nem tudom, hogy van-e ez olyan szintű gond, másrészt lehet, hogy csak a vizsgaidőszak miatti stressztől van és majd elmúlik, (bár idegességtől nem szoktak egy napnál tovább tartó bajaim lenni).

Szerintetek mit kéne tennem?


2019. nov. 27. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez az első vizsgaidőszakod?
2019. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen
2019. nov. 27. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyél be 4 db széntablettát. Ettől rendbe jössz szerintem.
2019. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hétfőn azt tettem, de nem használt semmit.
2019. nov. 27. 22:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Görcsös hasfájás láz nélkül, hasmenéssel inkább vírus okozta gyomor-bél hurutra utal. Ilyenkor cukor/fehérje/zsírmentes diéta kell pár napig (főtt krumpli, reszelt alma, kevés reszelt sárgarépa, sok csersavas fekete tea, diólevél tea). A széntabletta mellett naponta 1 szem Bolus adstringens is ajánlott. Ha megszűnik a hasmenés, akkor a Bolus adstringenst abba kell hagyni. Ha láz is jelentkezik, akkor orvoshoz kell fordulni (mert lehet bakteriális bélfertőzés is). Ha a tünetek elmúltak pár nap alatt, akkor csak óvatosan szabad visszatérni a normál étrendre és ajánlatos pár napig bélflóra normalizálását elősegítő készítményt is szedni.
2019. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!:)
2019. nov. 27. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!