Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kábszeresek és a szív + vese...

Kábszeresek és a szív + vese összefüggése?

Figyelt kérdés

Már sok filmben látom, hogy kábszeresek esetén mindig azt mondják, a szívén és a veséjén nagyon látszott, h ronggyá ment a szertől.


OKé, de vki esetleg el tudja magyarázni, miért pont a szívet és vesét teszi tönkre és kicsit konkrétabban, hogyan teszi tönkre?

Milyen hatással van a kábszer a vesére, szívre? Mit okoz bennük, ami ennyire nyilvánvaló egy boncolásnál?


2019. nov. 29. 11:54
 1/4 anonim válasza:

Milyen kábítószer?


Eléggé általános a kérdés, szóval csak általánosan lehet rá válaszolni.


A drogok nagyrészt erősen toxikusak az emberi szervezetre. A vér méregtelenítéséért pedig főleg a máj, és vese a felelős.


Vegyük pl a cigit ami egy legális drog.

Az is ugye szívritmus zavarokat; szívinfarktusokat okozhat (vagy legalábbis nagymértékben növeli az esélyét). Emellett pedig vesekárosító hatással bír.


Na most az illegális drogok mondjuk a methamfetaim egy nagyobb dózisnál 120-140-es pulzust okoz, és ezt tartja is 24 órán át. Akkor is ha az ember nem csinál semmit. Tehát olyan szinten leterhelő, mintha az ember kb kemény fizikai munkát végezne, pedig csak be van állva.

A speed szintén csak az lájtosabban, és rövidebb ideig...

A kokain meg hirtelen emeli meg vérnyomást kb 1 órára.


Na most ha valakinek 140-el kalapál a szíve, a vérnyomása meg 200 körüli, az persze hosszú távon nem tesz jót a szívnek sem.


A veseproblémákra meg ott van jó példának a hazánkban elterjedt herbál (szintetikus kannabinoid).

Ez egy olyan szer ugye amit a cannabis analógjaként hoztak létre. Eredetileg a fű semmi gázt nem okoz a vesében, a szintetikus variánsok mégis hirtelen veseleállást, vagy maradandó vesekárosodást okoznak sok esetben. Hogy miért? Lehet csak a szennyező anyagok miatt... De az is lehet hogy egyszerűen a más kémiai szerkezet miatt.. Nem igazán lehet tudni, mert több 100 ilyen variáns van. Mivel mikor egyet betiltanak, létrehoznak egy újabbat stb...


A vese általánosan méregteleníti, tisztítja a vérkeringést. Mivel a drogok nagy része "mérgező" ezért ugye ez + terhelést jelent a vesének is.


Általánosságban kb ezeket lehet elmondani...

2019. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem, ez konkrétan úgy merült fel, hogy "látszik az ópiát-használat a szívén és a veséjén".


azt nem tudom persze h melyik típusú kábszer mit csinál a szervezettel, nem voltam soha benne, lehet h aztán a másik meg pont leviszi a vérnyomást, nem? vagy ez kizárt?


akárhogy is, többszörösen hallottam ezt a szív-vese párítást, mint kábszer álétal tönkretett szerveket, és így elgondolkodtam ...

2019. nov. 29. 15:50
 3/4 anonim válasza:

Az ópiát használat akkor mondjuk legyen a legdurvább verzió - a heroin.

Mivel azt intravénásan nyomják ezért persze hazavágja a szívet is. A vese meg ahogy írtam nagy terhelésnek van kitéve, mert meg kell tisztítania a vérkeringést.


"lehet h aztán a másik meg pont leviszi a vérnyomást, nem? vagy ez kizárt?"


Persze az ópiátok leviszik. Van akik a stimulánsokat keverik az ópiátokkal, sőt a világ legjobb érzése amikor a kokain, és heroint (speeddball) egyszerre lövik be.

De gondolod a keringésnek, és a központi idegrendszernek nem megterhelő, hogy varázsütésre (v varázslövésre) teljesen más "üzemmódba" kapcsol?


Az ugyanúgy elég káros a szívnek hogy ha mondjuk egy stimulánstól 140-es pulzusnál, bevisz valaki egy löket ópiátot - ami ugye nyugtat. Az ilyen akciókat a szív nehezen tolerálja..

2019. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, de és akkor boncolásnál mi az ami annyira szembetűnő az ilyen embereknél? miben nyilvánul meg az h taccsra vágja a szívét?
2019. nov. 29. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!