Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi négy és öt óra alvás...

Napi négy és öt óra alvás milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért fordulok hozzátok ezzel a kérdéssel, mert tudni szeretném, hogy milyen következményekkel járhat, hogy csak ennyi időt alszok a hétköznapokon. A munkahelyemen senki nem kötekedik a hozzáállásommal ami a munkához kapcsolódik, mert látják, hogy csinálom a rám bízott feladatok. Itt jön az, hogy miért is napi négy és öt órákat alszok. A barátaim le is akarnak állítani engem, mert nem egyszer fordult elő, hogy majdnem elájultam, amikor találkoztam velük. Szeretném még azt is hozzátenni, hogy heti rendszerességgel sportolok és nem cigizek, plusz egyáltalán nem fogyasztok semmi károsító anyagot beleértve az alkoholt. Nincs barátnőm és amilyen világot élünk onnan tudom, hogy nem is lesz, aki meg az lett volna csak a pénztárcám vastagságát akarta megtudni vagy egy pénzes sráccal jött össze engem faképnél hagyva. Nem kering az öngyilkosság gondolata sem, mert nagyobb célokra tartalékolok. Mik lehetnek a következmények rám nézve?



#alvás #barát #egyedüllét #Egészségügyi következmények
2019. nov. 30. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt jön az, hogy miért is napi négy és öt órákat alszok."

És miért? Mert az nem derült ki.

A következménye meg az, amit leírtál: elájulsz a kimerültségtől.

2019. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Hát például hogy majdnem elájulsz, vagy ténylegesen el is ájulsz. Csökken az állóképességed és csökken a szellemi kapacitásod, mert az agynak kell a pihenés és az alvás, a nappali élmények feldolgozása. És még hízni is fogsz, mert alvás közben termelődik a jóllakási hormon, a leptin, alváshiány esetén pedig az éhségért felelős grelin.
2019. nov. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De találtam ennél súlyosabb dolgokat is: [link]
2019. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért van ez, mert elegem lett a sok kudarcból, tudom belőle lehet tanulni a legtöbbet, de nem sajnáltatom magam, hanem hajtok. Lehet, hogy emiatt holtan esek össze, de sokáig ez nem érdekelt engem, kivéve, amikor egy szék kellett nekem, hogy el ne boruljak mint az ól ajta. Akkor letoltak a barátaim, mert szerintük megőrültem a szemükben, amiért így megyek mint a gép. Ezért gondolkodtam el bizonyos dolgokon.
2019. nov. 30. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Na igen. Te egy ember vagy, akinek szüksége van az elegendő pihenésre, nem pedig egy gép. Úgyhogy igenis próbálj beiktatni még plusz 2 óra alvást a saját magad érdekében. Hosszú távon sem kifizetődő, oké, hogy most tudsz hajtani stb, és úgy érzed az alvás csak rabolja az idődet. De majd eljön az az idő, amikor a szervezeted belefárad abba, hogy gépnek tekinted. Ekkor jelzi is ezt feléd különböző jelekkel - fejfájás, fáradtság érzet kávé ellenére, szívdobogás, stb, ill úgy összességében is gyengül az immunrendszer egy idő után, kevésbé lesz hatékony az ellenálló képesség, és még sorolhatnám. Van, hogy egészen hirtelen un bele a szervezeted abba, amit teszel vele - lásd ájulás esete, amikor csak annyi energia marad, hogy a létfontosságú szerveid működjenek, mert túl sok a strapa!!

Szóval megéri ám aludni, úgyis mondhatnám, hogy ekkor termelődik energia (egy része, energiának hívjuk a kaja által bevitt kcalt is). Na és az egész szervezeted folyton folyvást energiát használ el, hiszen a szíved folyamatosan dobog, működnek a belső szerveid,..


Tehát, rendszeresen fel kell tölteni a "testi akkumulátort" alvás által ahhoz, hogy normálisan tudjon az ember működni. Egy idő után ugyanis nem fog úgy teljesíteni se az agyad, se a tested, ahogy azt szeretnéd.


Üdv,

Egy eüs

2019. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!