Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Takaró alatt lélegezve meg...

Takaró alatt lélegezve meg lehet fulladni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha az ember saját maga arcára húzza a takarót (mert pl. fázik az orra este), és úgy alszik el. Akkor a feldúsuló széndioxid hatására felébred, vagy örökre elalszik? Vagy takaró alatt nem tud annyira feldúsulni?
2019. dec. 2. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Ne aljzdj takaro allatt!!!!!!!!!
2019. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne aludj*
2019. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy! Én már réges-régen nem élnék. Mindig úgy alszom.
2019. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elméleileg felébredsz de ha nem akkor alvás közben is valamilyen módon elmozdítod a takarót. Pl ha úgy fordulsz hogy arcal a párnába, akkor autómatikusan más pózt keresel hg ne fulladj meg.
2019. dec. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ez így lenne, akkor a legtöbb szobacica nem érné meg a felnőttkort..
2019. dec. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én ezt mind elhiszem nektek, csak nem értem.


Mert pl. a gáz-fűtőkészülék (pl. szieszta) CO2-jétől simán meg lehet fulladni alvás közben tudtommal.

Nem ébred fel az ember.

És a takaró alatt ugyanez van.

2019. dec. 3. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:

A fokozatosan feldúsuló széndioxid miatt előbb-utóbb magadtól felébrednél: a légszomj miatt, akár köhögéssé fokozódó zihálással kapkodja valaki a levegőt, mielőtt ettől meghalna. Itt a tüdőben emelkedik meg a széndioxid szintje, ami miatt öntudatlanul is bekapcsolnak ezek a reflexek.


A szénMONOxid más: ha hibás mondjuk a kályha, abban valóban meghalhatsz. A szénmonoxid meggátolja, hogy a vér megfelelően szállítsa az oxigént a sejtekhez, ami miatt akár halálos lehet, bizonyos mérték felett már ha felébredne, sem lenne ereje menekülni az áldozatnak.


Ha valaki nincs eszméletlenre drogozva, vagy nem extrém részeg, nincs valami súlyos betegsége, akkor takaró alatt nem fog megfulladni. A kályhát, kéményt viszont fontos ellenőriztetni és egy szénMONOxid érzékelő is jó a biztonság kedvéért.

2019. dec. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!