Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » EKG közbe ha visszatartom a...

EKG közbe ha visszatartom a lélegzetem akkor kialakulhat ST depresszió?

Figyelt kérdés
2019. dec. 2. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ahhoz komolyabb oxigénhiány kell.
2019. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem a lélegzetvételemmel volt a gond. Asztma sem szólhat bele?


Vagy akkor tényleg valami gond lehet akkor?

2019. dec. 2. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mekkora, hány elvezetésben, milyen tünetek társulnak hozzá.

Ha több elvezetésben is jelen volt akkor, szerintem egy koszorúérfestés kijár.

2019. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

aVF-ben minimális ST depresszió, azt írták.

De ittvan ha esetleg valaki értene hozzá:

[link]

2019. dec. 2. 19:56
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es elvezetésnek gyengének kéne lennie, szokatlan nagy U hullámok szoktak megjelenni, a tünetek meg szívdobbanások spontán, de főképp fáradtságra.

Ennyit szedtem össze a netre beküldött EKG elemzésekből.

Persze a dokik szerint no problém..

2019. dec. 2. 20:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt látta kardiológus? Én háziorvos szakorvosjelölt vagyok, de II-III-aVF elvezetésekben enyhe ST depresszió van negatív vagy legalábbis nagyon lapos T hullámokkal. Ezek összetartozó elvezetések, a szív alsó (inferior) falát jelölik. Őszintén szólva szerintem ez az EKG nem megnyugtató. Ha még nem látta kardiológus akkor kell beutaló kardiológiára, ha háziorvos nem akar adni, akkor keresni kell másik háziorvost. Ha látta kardiológus, hát jó kérdés... én kérnék másodvéleményt ha az én hozzátartozómé lenne.
2019. dec. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hallgass az előttem szólóra, az orvosok egy része sząrik bele a munkájába.

Kifogtál egy ilyet.

2019. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Háziorvos látta, azt mondta minden rendben, csak szomatizálok mert már sok EKG-n voltam aztán mind negatív lett, de mostmár egyre rosszabb és az utóbbi időben nem voltam.

Pedig néha nagyon durván bedobban vagy görcsöl.

Esetleg neked nincs magánrendelésed? :-)

Ezek az EKG-k mind rólam készültek:

dataPONThu/get/12078256/EKG_osszes_egyben.pdf


A legfrissebben van az st depresszió.

2019. dec. 3. 13:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó mondjuk ez is olyan kicsit, mint a mese fiúról, aki farkast kiáltott. Ha túl sokszor mész orvoshoz szerinte indokolatlanul, akkor nem fog komolyan venni, ezt az EKG-t viszont látnia kellene kardiológusnak, mert van rajta eltérés.

Kardiológiára beutalót pedig a háziorvosod tud adni, ha nem vagy vele megelégedve nyugodtan kereshetsz mást. B megoldásként kardiológiai magánrendelést is kereshetsz, csak ott azért egy 15-20 ezer forintot lehet hogy legombol rólad a kolléga.


Nekem nincs magánrendelésem, egyrészt háziorvosnak nem lehet, másrészt önálló praxisom is csak szakvizsga után lehet ami még 5 hónap. Sajna a magyar orvostársadalomban amíg nem vagy szakorvos, addig kb. úgy kezelnek mint egy hülyegyereket.

2019. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bementem egy másik háziorvosi rendelőbe, ott rögtön adtak beutalót. :-) Időpontot meg február végére... :-)


Magánrendelésre meg szerencsére 15-ért is van már vidéken, de időpont oda sincs az idén. Karácsonyi leállás mindenütt.


De az érdekes hogy akármikor rosszul vagyok vagy panasz van mindig mást látnak bele, ez pl szerintük jó de 1 hónapos:

[link]


Ez meg pont két éves, itt voltam a legrosszabbul, akkorát dobbant a szívem hogy kidobták a szalagot és újjat csináltak mert azt hitték a gép a rossz és nem a szívem, nem hitték el.

De az új jó lett, csak inkomplett JTSZB-t találtak, itt a gyakorin meg mondták hogy szokatlanul nagy U hullámok is vannak benne:

[link]


Mindenesetre valami ritka bajom lehet mert akkor készült szív-uh is de negatív lett.


De a panaszok csak rosszabbodtak.


Amúgy az idősebb orvosok mindenkit lenéznek aztán néha azt sem tudják melyik bolygón vannak...

Valahogy a fiatalabbak hozzáértőbbek, türelmesebbek, ezért szeretek ha lehet egyetemre járni, ott sokszor van tanuló.

Elég szar szokott lenni az orvosok közötti légkör, kitartást és sok sikert!


Háziorvosként legalább egyedül dolgozhatsz... :-)

2019. dec. 4. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!