Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a kellemetlen szag...

Mit tegyek a kellemetlen szag ellen?

Figyelt kérdés
Azzal a problémával küzdök hogy akarmilyen izzadásgátlót használok, mégis kellemetlen szagom lesz ami nagyon idegesít és a körülöttem lévők számára is kellemetlen. Nagyon sok terméket kipróbáltam, gyógyszertárból is vásároltam de egy hét után az összes használhatatlan lesz. Szerintetek mit tegyek?

2019. dec. 2. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Gyógyszertárban lehet kapni Naturlandos izzadásgátló folyadékot, elég drága, de színtelen és szagtalan. Nagyon hatásos csak viszketést okoz. Nem szabad kaparni, fürdés után bekened magad napi kétszer és sokkal jobb lesz. Fogsz izzadni, de nem lesz szaga. Tényleg nagyon hatásos szer, én már évek óta ezt használom.
2019. dec. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

A test hőmérséklet szabályozása az izzadás.

Izzadás gátlót még nem találtak fel,csak szag közömbösitőket . A gyógyszertárban vett sem 1 csoda .

A testen nagyon sok izzadás,verejték mirigy van .

Ennél jobban méregteleniteni sem tudnád a szervezeted .

Tehát,maradnak a dezodorok .

2019. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Egy hiperhidrozisos beteg aki extra izzadással küzd annak nem használ a dezodor, csak a fentebb említett gyógyszertári szer. Örülök hogy minden kategóriában vannak itt "okos" emberek.
2019. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Egyrészt felül kell vizsgálni az étrendet, mert az ételekkel bevitt illékony anyagok egy része kiválasztódik az izzadtságban. Másrészt a bőrön jelenlevő baktériumok és gombák élettevékenységük során elsősorban a faggyú bontásával kellemetlen illatú anyagokat termelnek, ami ellen elsősorban az összefekvő, nedves testfelszínek szárazon tartásával, esetenkénti "fertőtlenítésével" lehet védekezni. Van egy harmadik ok, ami ellen nehéz bármit tenni, ez a sajátos, egyéni szag, amit az apokrin illatmirigyek választanak ki, itt csak a dezodor segíthet.
2019. dec. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az nem derült ki a kérdésből, hogy izzadsz-e, és hogy az izzadtság szaggal van-e baj. A cukorbetegség elég gyakran jár egy jellegzetes, kellemetlen testszaggal.
2019. dec. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez jutott az eszembe, úgy tudom cukor és izület is okozhatja.
2019. dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a hónaljad büdös?

Nem a ruháid? Egyszer bebüdösödtek és hiaba mosod ki, ha nedvesség éri ujra bebüdösödik?

Próbáld ki, hogy a ruháid hónalj részét ecetes vízbe nyomod, majd jól megdörzsölöd - hagyhatod egy egesz napra is így - ezután pedig mehet a gépbe, rendes mosásba.

Dzseki, kabát esetén is érdemes, mert ha beleizzadsz, hiába nem vagy büdös már, a régi kezeletlen rész visszabüdösödik.

Kabátot nem tudod a gépbe rakni, ott próbáld meg kézzel az ecetes részt, majd csap alatt kimosni a hónalját vagy vidd tisztítóba az ecetezés után.

2019. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!