Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért romlik a memóriám...

Miért romlik a memóriám folyamatosan?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és egy ideje nem emlékszem dolgokra,mindenkivel előfordul az ilyen,igen tudom.De én tényleg nagyon kevés dologra emlékszem,folyton emlékeztetőket kell írnom,hogy egy bizonyos dolgot ne felejtsek el.A barátaim utálják,hogy soha semmit nem jegyzek meg.Én is utálom emiatt magam.Gondolom a depresszió okozhatta nálam ezt,de lehet más áll a háttérben.Esetleg hogyan lehetne rendbehozni a memóriám?

2019. dec. 5. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így vagyok csak már 21 évesen és így is gáz hogy mindenre 8x kérdezek rá. Nekem csak annyit mondtak stressz de az se mindig van. Olvastam már arrol is hogy talán ez jelezheti az időskori alzheimert is, sajnos a családomban volt is rá többször példa. De még tudod fejleszteni magad pl tanulgass ritmusos mondókákat és tanulj verseket és szedj vitamint vagy omega 3-at,használj logikai játékokat. Erősítsd a finom motorikádat pl puzzle/rubik kocka.
2019. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Beutalót kell kérni ideggyógyászatra/pszichiátriára a háziorvostól.
2019. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Flagstaff ***** válasza:
100%

A lecitin nekem jól bevált, persze nem lettem "százas", de javult. Kapszulában kapható a DM-ben, 1000,- forint egy havi adag. Meg állítólag a rózsagyökér is jó, szintén kapszulában, de én azt még nem próbáltam.

Szétszórtság ellen: Nekem van egy pici füzetem, ami elfér minden zsebemben, pici tollal, és abba írok mindent, amint felmerül. (Vagy amint eszembe jut.) Ha betelt egy oldal, a következőre átírom, ami még nem teljesült. Ami meg teljesült, azt kihúzom, így látom, hogy mennyit haladok. Nem tudom, világos volt-e?

2019. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!