Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában gyakran fáj a...

Mostanában gyakran fáj a derekam. Hogyan tudnék hatékonyan kisimulni?

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 21:57
 1/5 anarchy666 ***** válasza:
A misimulásnak nincsen értelme, a gerinc sem egyenes. Fekvő pihenés, hátizom erősítő torna, úszás, szükség eseten fájdalomcsillapító csökkenti a derékfájdalmakat. Esetleg megnézni nincsen e lúdtalpad vagy más ortopéd eltérésed.
2019. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom te hány éves vagy, de nekem 37 éves korom körül kezdett el fájni a derekam. A lábam is hamarabb elgémberedik, sok hajolgatás után pedig jön a derékfájás. Mivel ez korral is jár, én izületre gondolok. Sok súlyfelesleg sincs rajtam, kB 5 kg. Gyógyítani nem lehet ahogy az öregedést se, de le lehet lassítani a folyamatot. Lehet porcerősítő készítményeket kapni. Ebből tudtommal a glukózamin-szulfát és kondroitin-szulfát kombója a legeredményesebbek, ebből kettőt találtam, a Proenzi, és a Jutavit tablettát. Talán van még más márka is, de nem keresgéltem tovább, mert a Proenzit már meg is vettem. Eredményt még nem tudok mondani, de fórumokon dicsérték ezeket a porcerősítőket, szerintem egy próbát megér. Szedhetsz még a kollagént, na ebből nem tudom melyik a jó, de egy ismerősömnek hatott mert sokkal jobban van tőle, ő por formájában vette.

A másik fontos dolog a rendszeres mozgás, nem megterhelő csak rendszeres legyen, mondjuk heti háromszor (pl úszás, ahogy az első írta)

Lehet hogy kihagytam valamit, de aránylag új vagyok a témában, és persze az is lehet hogy nem ez a bajod és tényleg csak lúdtalpad van.

2019. dec. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gabann válasza:

A hèten hallottam a ràdióban az a férfiak kik derèkfàjdalomra panaszkodnak-mèg ha fiatalok is-menjenek el herevizsgàlatra szigorúan.

Elèg nyomós èrveket hozott fel a doki aki beszèlt róla.En nem tudom ezt elmondani nektek,de azt is emlitette hogy hàziorvosnàl ne hagyjàtok leràzni magatok a beutalàshoz !

2019. dec. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gabann válasza:

Gerincsèrültkènt tapasztalatból is tudom azt hogy a hasonfekvès sokat èr fàjdalmakkor

Utàltam sèrülèsem elott minden sportot,most aktìvan teszem mert a gerinc melletti hàtizom erősìtèssel tehermentesìthetők a csigolyák

Elèg a napi torna is es meglàtjàtok idővel sokat èrhet,de óvatosan mindenkinek,gyógytornàsz segìt!

2019. dec. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy kor felett már az sem mindegy, hogy milyen ágyon alszunk! Az se jó ha túl kemény, vagy ha túl puha Előbbin egy pár centis fekvőbetét is sokat segít, nekem legalábbis bevált és azóta kevesebbet is forgolódom.
2019. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!