Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudunk tenni demens...

Mit tudunk tenni demens édesapám esetében?

Figyelt kérdés

Demens édesapám - aki már szellemileg és fizikailag is leépülőben van, csontritkulása van és izomsorvadása - másfél hete elesett. Bedagadt a térde. Mentőt hívtunk, röntgen után hazaküldték a kórházból. Azóta járókerettel hol tud menni, hol nem. Igyekszünk pihentetni, borogatni a lábát, de nem emlékszik arra, hogy elesett, így folyton megpróbál elindulni. Amikor melléugrunk, hogy kísérjük, kiabál, hogy hagyjuk őt békén, nincs baja. De félő, hogy újra elesik. Jelenleg édesanyám van vele otthon.

Borogatjuk a lábát, kap kálciumot, magnéziumot, gyulladáscsökkentőt.

Kórházi rehabilitáció várólistán van, kb januárra várható, hogy bekerül. Egyébként a kórház nem fogadja, mert eltörve nincs a lába, azt mondták borogassuk.


Van bármilyen ötleteket, hogy mivel tudnánk addig is segíteni neki, es mindannyiunk életét megkönnyíteni?


Tudom, hogy pihentetni kell, de nem pihen.

Tudom, hogy türelmesnek kell lenni, de ő a legtürelmetlenebb...


2019. dec. 9. 14:10
 1/1 anonim válasza:
semmit nem tudtok érdemben tenni, illetve amit eddig tettetek az mind helyes és hasznos volt. Én a kórházi rehabilitációt sem ajánlanám, a kórház demens embernek nem jó. le fog romlani az állapota. A térde szép lassan helyrejön majd odahaza. Esetleg egy gyógytornászt próbáljatok házhoz hivni. a kórházban ki fogják kötözni éjjelre, stb.
2019. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!