Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az létezik, hogy kb 10 percenk...

Az létezik, hogy kb 10 percenként változik a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt az alábbi vérnyomásértékek születtek kb 1 órán belül ilyesmi sorrendben:


150/70

100/90

115/80

130/60


Volt már ilyen máskor is, de nem hinném, hogy rossz a mérő, mert vannak napok, mikor szép egyenletes vérnyomást mutat, legalábbis nincsenek különösebb kilengések. És mikor extrém magasnak érzem, akkor tényleg magasat is mutat. Nem digitális van, hanem hagyományos vérnyomásmérőm. Mikor a felsorolt értékeket mértem, akkor semmi különöset nem csináltam. Délelőtti készülődés után voltam. Tehát viszonylag nyugis, megeröltetés nélküli időszakban, lájtos reggei után. Kávézni, teázni nem szoktam. Cigizni sem.

Szoval mitől lehet, hogy néha mérhetetlen, mert akárhányszor mérem, mindig más? Másnál is van néha ilyen? Úgy értem, ez normális? Ezt még nem jutott eszembe dokitol kérdezni. Vérnyomáscsökkentöt szedek.


2019. dec. 13. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A vérnyomás állandóan változik.

Nem véletlen mérik betegeknél gyakran.

Súlyos betegeknél kórházban folyamatosan .

2019. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán.Nekem alapvetően hypertoniám van,előfordul,hogy az orvos megméri egymás után 5 percen belül,az első pl.145 a második 160.
2019. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hülyeség 10 percenként vérnyomást mérni. Ha nem méred 10 percenként, akkor ez a probléma nem létezik.
2019. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!