Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szifilisznél mindenképp...

Szifilisznél mindenképp jelentkeznek bőrtünetek a kezen és a talpon, vagy jelentkezhet csak a törzsön is?

Figyelt kérdés

2019. dec. 21. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Rendszerint, de nem feltétlenül jelentkeznek ott, azaz ennyi édeskevés a pozitív/negatív diagnózis megállapításához.


Mindenképp (!) menj el bőr-és nemibeteg-gondozóba!!

2019. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nemrég voltam bőrgyógyásznál(bőr és nemibeteg gondozó), de a bőrproblémám miatt, és nem a fenti félelmem miatt, mert akkor még meg sem fordult a fejemben, hogy ez is lehet, csak most utólag... :/ Illetve elmondtam a tüneteimet, de fel sem merült nála ez az opció.


Eddig is volt mérsékeltem bőrproblémám, de most valamiért hirtelen kiterjedt és durva lett (akne-k, gyulladások).. Volt egy pattanásszerú csomó "ott" lent is először ( ezt is mondtam a doktornőnek, de csak a hátamat nézte meg), nem is gyanakodtam, csak most utólag kattogok rajta, mert beleillik kicsit a tüneteibe.. :( ( 1. fázis, 2. fázis). A lenti "pattanásszerű jelenségre" meg csak legyintettünk, hogy biztos mirigyeltömődés... (bár kijelentette, hogy az biztos nem pattanás)


Sosem voltam ilyen helyzetben, hogy egyáltalán ez felmerüljön. Most rendeltem egy otthoni gyorstesztet ( de a bőrdoki antibiotikumkúrát adott, ami ugye alapból befolyásolja a szűrés hatását, plusz az otthoni nem olyan biztos eredményt ad ahogy olvasom, még nem kezdtem ezért el).


Februárban megyek majd vissza, de úgy gondolom, hogy ha vége az antibiotikum kúrának,elmegyek inkább egy STD szűrésre majd pár hónap múlva, biztos, ami biztos, vagy rákérdezek nála konkrétan erre a lehetőségre..


Lehet én parázom túl, ha a bőrgyógyásznál mindez fel sem merült a fenti 2 alapján..

2019. dec. 21. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
A bőrtünetek már a második stádium, azt meg kellene előznie egy kemény, fájdalmatlan fekélynek a nemiszervek tájékán.
2019. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát pont ezért paráztam be, nem tudom, mi volt az: volt ott ugyanis egy pattanáshoz hasonló kis akármi... Napokig ott volt, majd "megtelt" mit egy pattanás, és ekkor úgy is feszített, mint egy pattanás, simán ki lehetett nyomni.. nem szőrtüsző gyulladás, mert nem olyan helyen volt. Nem is herpesz, mert akkor több kicsi hólyagocska lett volna azon a területen.


A fenti 2x ismétlődött meg, simán lehet tényleg cask mirigyelzáródás ott... De miután kiterjedt az akne a hátamon is közben, megijedtem, a véletlen egybeesések miatt..

(Eddig sem a hátam nem volt ennyire tele az aknékkal, sem a nemi szervemen nem volt ilyen kis telített csomó, amit ki lehet nyomni.)

2019. dec. 21. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
kérdező kiderült valami? most nekem is felmerült ez opciónak. lesz kivizsgálásom, csak érdeklődök
2020. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha felmerült, egy vizsgálat nem árt. Az biztos!

Mivel én egy hosszú antibiotikum kúrát kaptam ( sajna alapból van olyan meglévő problémám, ami hasonló lehet ennek a 2. szakaszos tüneteivel, simán félre kezelhettek)...


Így ez idő alatt mint kiderült, nem tudják a vizsgálatot elvégezni a vérvétellel, mert fals eredményt adna az antobiotikum miatt. Szóval 1 héten belül tudok menni, már vége, és majd kiderül remélhetőleg.


Egyébként jó sokat olvasgattam magyarul meg angolul is már közben míg vártam, nem csak végtagokon jelenhet meg. Valakinél meg átugorhat egy szakaszt is és pl lappang évekig, változó.

Vicc, mert szinte lehetetlen az esély rá, hogy elkapjak ilyen xart, mert nem éltem soha kicsapongó életet. Majd akkor nyugszok meg én is, ha az eredmény a kezemben lesz.

2020. febr. 23. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!