Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS Mitől fájhat a nyakam és...

SOS Mitől fájhat a nyakam és az állkapcsom a bal oldalon?

Figyelt kérdés

Délelőtt óta bal oldalon elől a kulcsont felett nem sokkal fáj a nyakam és ez a fájdalom el nyúlik egészen a fül előtti, oldal állkapocs részig (ott mintha zsibbadna is). A halántéknál is nyom egy kicsit. Nagyon zavaró. Félek hogy komolyabb probléma lehet belőle..


Hányingerem van, öklendezek és nehezen kezdem már venni a levegőt, remegek ( lehet hogy már az idegességtől..)


Valaki segítsen vagy nyugtasson meg légyszíves !

Mitől lehet?



2019. dec. 21. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is voltam pánikbeteg.


Nekem a nyakam és az állkapcsom izomgörcstől szokott fájni. Olyannyira, hogy masszőrhöz kell járnom havonta többször. Ülőmunkát végzek, és egész nap előre görnyedek. Plusz a bölcsességfogaim is torlódnak a számban, szájzárat, fájdalmat okozva. Még állkapocsizületi gyulladás is lehet, akár nálad is, egy rossz fogtól, vagy éjszakai fogcsikorgatástól, vagy nappali fogszorítástól. Olvass ezeknek utána a neten. Pl a processus mastoideus izom csak a stressztől tud befeszülni a nyakad felett. Az is húzódhat. A füled előtt pedig az állkapocs ízület / izom fájhat.


Ha jó a vérnyomásod, nagy gond nem lehet. A stressztől pedig még olyan testrészed is zsibbadhat, ami soha nem is létezett...


22L

2019. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez lehet akár infarktus is! Nem mindig vannak tipikus tünetek. Azonnal menj el orvoshoz!
2019. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem ez az első ilyen alkalom. Az utóbbi két hétben többször is előfordult, de ezt most erősebben érzem.

Sosem tapasztaltam még ilyet sem..

Ki az aki meg tudná nézni hogy rendben vannak e az izmok? Mit csinálhatok ilyenkor? Állkapocs masszírozásra csak jobban fáj/ zsibbad

2019. dec. 21. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. dec. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
23
2019. dec. 21. 23:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bölcsességfog vagy stressz. Nekem legalábbis ettől van.
2019. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!