Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy kétszer...

Hogy lehet, hogy kétszer használtam ugyanazt a kábítószert, konkrétan MDMA-t, és először nagyon jó volt, másodjára viszont már panikrohamot kaptam tőle?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy majdnem 2 évvel ezelőtt 21 évesen egy fesztiválon,hirtelen felindulásból, mar enyhén ittas állapotban elfogadtunk a barátaimmal MDMA-t egy idegen társaságtól. Vízben volt feloldva, nagyjából egy pohárral ittam meg belőle. Ami utána jött, az még sokkal jobb volt mint amire valaha is számítottam leírás alapján. Teljes eufória másnap reggelig, szóval nagyjából 7 órán at éreztem nagyon jól magam, megállás nélkül. Konkrétan az életem legboldogabb 7 órája volt.

Ennek ellenére nyilván nem akarok rászokni, ezért akárhányszor kínálták az elmúlt 2 évben, nem fogadtam el, féltem, hogy valami bajom lesz tőle, úgyhogy inkább mindig nemet mondtam

Egy héttel ezelőtt, újra megkinaltak,, most mar egy megbízható társaság, es az MDMA minősége is csak a legjobb lehetett, ebben biztos vagyok. Nagyon nem éreztem magam jól az elmúlt hónapokban, szóval úgy éreztem talán meg egyszer kipróbálhatom, nem lesz belőle gond. Most többször ittam kevesebbet, alig volt bennem alkohol, es sokkal lassabban hatott

De az eufória helyett most kb. Egy fel óra múlva panikrohamot kaptam, elkezdtem izzadni, úgy éreztem megorulok, es nemsokára meghalok.... szerencsére ennek az érzésnek kb. Egy tíz perc múlva vége lett de utána sem éreztem magam jól

Maximum annyi volt a különbség hogy éberebb voltam, gyorsabban telt az idő es nem kezdtem el unatkozni, amíg a többiek reggel 6ig buliztak... utána hamar el tudtam aludni, mig két évvel ezelőtt miután elmúlt a szer hatása sokáig nem aludtam, nem volt etvagyam sem, abban ez volt a rosszabb

Ami meg a különbség, hogy 2 eve semmi sem volt a fejemben a zenén kívül, csak a zenére vágytam, es úgy éreztem magam tőle mint meg soha, csodálatos érzés volt. Most viszont semmit nem éreztem a zene iránt, egyáltalán nem akartam hallgatni, csak bámultam magam elé órákon keresztül a pánikroham után. Hogy lehetséges ez? Ugyanattol a szertol egyszer teljes eufória, máskor pedig pánikroham es halálfélelem? Bárkinek aki használt mar drogot, ha elmondtam ezt nem tudott ra választ adni es nem értették hogy hogy lehet

Sajnálom, mert úgy éreztem, hogy annyi hónap depresszió után talán végre újra jól érezhetem magam egy éjszakára, es hiányzott is az az eufória, amit eddig sem előtte, sem azóta nem éreztem


2019. dec. 27. 01:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Ne add fel, próbáld ki még párszor, hátha visszajön a jóerzés....
2019. dec. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos nincs minőségellenörzés a kabszerpiacon, ezért két tabletta lehet teljesen más összetételű, vagy akár szennyezett is. Az eki ezek közül a legváltozatosabb, szinte bármilyen tabit el lehet adni mint eki.

Utóhatása is nagyon sokféle lehet, a teljes depitől a "hűezkirályvolt"-ig.


Viszont ha minőségi problémák nem is voltak, akkor is okozhat az MDMA pánikrohamot. Főleg ha szer hatása nélkül is volt már rohamod. Vagy ha valamilyen más gyógyszerrel kombinálod (nyugtatók, antidepik).


Függőségtől MDMA esetén nem kell félni, a használat után rövid ideig intolerancia alakul ki, gyakori fogyasztás esetén a hatás csökken vagy akár teljesen el is marad. Lelki függőség, élményhajhászat viszont kialakulhat amit már csak más szerekkel lehet utánozni.


Amennyiben maga az MDMA sem volt jó, semmi képen ne próbáld meg pszichedelikus szerekkel kombinálva (LSD, DMT). Valamiért manapság népszerű bulikban ez a candyflippelés, viszont talán ez a leginkább kiszámíthatatlan.

2019. dec. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Másodiknak köszönöm.. igazából annyit mondtak a körülöttem levők, hogy először nem számítottam semmire es mar eleve jól éreztem magam az alkoholtól, ezért lehetett jó hatása

Bar ezt eléggé hülyeségnek tartom, a legtöbb ember nem pont akkor használ kábítószert, plane mdma-t, ha lent van es végre jobban akarja magát érezni?

Másodjára józan voltam, elég semlegesen éreztem magam, de az igaz, hogy kattogtam azon, hogy mikor érzem mar végre jól magam újra.

Frontint szedek, de egy hete akkor pont kimaradt mar 2 napja, szóval nem hiszem, hogy keveredett volna a hatása.

Igen, tudom, hogy nem kellene a drogra meg csak gondolnom sem, de mivel 2 eve csináltam először es utoljára es bármennyire is fantasztikus volt, vissza tudtam utasítani akárhányszor megkinaltak utána, szóval úgy gondolom évente egyszer-kétszer megengedhetnem magamnak, hogy végre mindent elfelejtsék egy par órára, plane, hogy hosszú ideje kínoz a depresszió, aki mar átélte az tudja, hogy pokoli, aki nem annak felesleges magyarázni

Csak ezek után sajnos nem tudom, hogy mit kellene bevennem, eddig azt gondoltam, hogy simán mdma-t kerek es ugyanolyan érzés lesz, mint két eve, ehhez képest most csak egy borzalmas panikrohamot kaptam

2019. dec. 27. 04:20
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarsz rászokni?

Mindenki így kezdi és nem tud megállni.

2019. dec. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
#4 Hagyjad már, a drogosok szerint egyik drogra sem lehet rászokni 😂
2019. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem vagyok drogos, ha valaki 23 éves koráig kétszer próbál ki valamit, te őt drogosnak neveznéd? Másrészt ha az is lennék, nem tanácsadást kertem, elég nagy ostobaság lenne egy ilyen fórumon tanácsot kérni névtelenül, névtelen emberektől.

Egyszerűen csak meglepett, hogy ugyanaz a szer kétszer ennyire másképp tud hatni, egyszerűen csak kivancsi voltam ezért kérdeztem rá.

2019. dec. 27. 21:56
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Az alprazolam elvonás okozhat ilyet könnyedén, nem tudom mekkora dózisú Frontint szedsz, vagy hogy mióta. Viszont ha kihagysz napokat akkor semmi értelme.


A modern orvosi világban mindenre van egy gyógyszer, ezért azt gondoljuk, hogy megoldás lehet egy szer bármilyen problémára. A kábítószer ritkán megoldás (ide érte a Frontint is), sokszor pedig inkább csak ront a helyzeten. A tüneti kezelés helyett, a depresszió valós okainak kezelésével kerekedhetsz felül rajta.


UI: félre ne értsd, a legtöbb kábítószer f@@@sza!!! csak nem old meg problémákat

2019. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

"ha valaki 23 éves koráig kétszer próbál ki valamit, te őt drogosnak neveznéd?"


Igen, pontosan. Kipróbálni egyszer lehet valamit, a többi alkalom már tudatos használat.

2019. dec. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Aki kétszer iszik alkoholt az pedig alkoholista. Szar lehet ennyire fekete-fehérben látni a világot.
2019. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%

Nem, nem alkoholista, de iszik alkoholt. Ha 2szer drogozott, akkor nem drogfüggő, de drogozik, drogos.

Mellesleg nehogy azt hidd, többet nem fogsz. Rendszeres jönni fognak az életedben a mélypontok, szar időszakok, sokkal szarabbak mint most, hiszen az életed felét sem élted le még, 23 évesen gyakorlatilag semmi élettapasztalatod nincs (tudom tudom, neked rengeteg van) és hiába hiszed hogy nem, a nagy szarban újra "ki fogod próbálni" mert most hátha jó lesz... nem jön be, akkor kipróbálsz mást, aztán megint, na mégegyet, ez az utolsó alkalom, én nem vagyok függő, csak néha "kipróbálom" újra meg újra, ha szar kedvem van, aztán ott végzed ahol a többi.

Nehogy azt hidd, hogy a függők nem így kezdik, meg ha 2 év különbséggel cuccozol akkor az lófsz, abból semmi rossz nem lehet.

2019. dec. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!