Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Humira injekció Mik a tapaszta...

Humira injekció Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hosszú

szembetegseg és folyamatos szem romlás miatt, most humira terápiával probálkoznak.

Szeretném meg kérdezni, hogy kinek, hogy használt? Illetve ti dolgoztatok a terápia alatt?


Szép napot nektek.



#Humira #Anti test
2019. dec. 27. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Egészen más jellegű autoimmun betegség miatt szúrom magam Humirával, és nálam bevált. Egy másik szerrel kezeltek sokáig, de amellett többször is előjött az alapbetegségem mellett gyakori (annak mellékes szövődményeként jelentkező) szivárványhártya-gyulladás, ezért a kezelőorvosom javasolta a váltást. Azóta - lekopogom - nem jött elő.


Én dolgozom a terápia alatt (ez nálam nem adott időre szól, életfogyt), és semmiféle hatással nincs a munkaképességemre (szellemi munka).


Azt viszont mindenképpen tudnod kell, hogy egyénfüggő, ki hogyan reagál az ilyen készítményekre, de többnyire tényleg segít. Szurkolok, hogy nálad is beváljon! :)

2019. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia

Köszönöm a válaszod. Ma kaptam meg a 2. injekciot. Azt mondtak, hogy csak az elsőnél kell megfigyelés,kórház...

ha ott nem volt gond akkor mar nem lehet remélem :)

2019. dec. 27. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Reméljük, tényleg nem lesz, de azért figyelj magadra, és ne szégyeld jelezni az orvodosnak, ha valami rendellenest tapasztalsz!


Lehet, hogy a hatás csak 4-5 injekció után jelentkezik, szóval türelem :)

2019. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Ez engem is érdekelne. A fiamnak is van egy szembetegsége 6 éve, amit uveitisnek hívnak. Esetleg neked is az van? Most azon kell gondolkoznunk, hogy kapja-e a Humirát. Nem igazán találtam még olyan oldalt, ahol sorstársak vannak, és tapasztalatot tudnánk cserélni.
2020. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia :)


Nekem kicsit bonyolultabb ez az egesz.

Ami nekem eddig biztos az a makula es papillaodema, szurkehalyog.

A humiraval kapcsolatban en teljesen tudatlanul alltam a dolgok elott.

Mar decembertol adom magamnak 1,5-2 evig kell is. En ereztem javulast.

Nektek mit mondtak? Kell az injekcio?

Jobbulast kivanok a fiadnak.

2020. márc. 11. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!