Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt orr piercingre mit...

Julcsika45 kérdése:

Begyulladt orr piercingre mit ajánlotok, mi az, ami nektek bevált?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni!


Pontosan november 11 óta van meg az orrpiercingem, és 2 hete azzal szenvedek, hogy be van gyulladva. Kenegettem már tetran kenőccsel, bepanthen kenőccsel, betadine kenőccsel, de egyik sem vált be.


Tudtok valami hatásos módszert, krémet, kenőcsöt, bármit, ami a gyulladást lejjebb viszi, elmulassza? Vény nélküli gyógyszer/kenőcs lenne a legjobb.


Válaszotokat, segítségeteket nagyon köszönöm!



2019. dec. 29. 22:28
 1/6 gublug ***** válasza:

Szeva.

Lehet az anyaga nem jo a piercingnek.

Ajakkarikam volt, begyulladt es vadhus jott ki a lyukon. En kivettem es nem tettem vissza tobbet, mast se.

Csereld ki masik femre, es/vagy menj be a patikaba es kerdezd meg oket. A patikusok erre is jok!!

2019. dec. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Langyos vizben egy kicsit tengerisot(barhol lehet szerintem kapni) raksz es fulpiszkaloval attorlod a pc korul. Nekem ez bevalt:)
2019. dec. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Körömvirágkenőcs vagy sebfertőtlenítő és gyulladáscsökkentő : Octenisept spray. De én amondó vagyok szerintem nem bírja a szevezeted a piercing anyagát.
2019. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szamo77db ***** válasza:
Jobb lesz, ha kiveteted!
2019. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Piercing lyukba NE kenj krémet. Felejtsd el a tetrant, bepanthent, betadine-t is! A krémek ugyanis eltömítik, begyullasztják csak. Ugyanígy tilos az alkohol, ami csak szárítja. Vegyél a patikából Octenisept sprayt, ezt szokták piercingre is használni. Azzal fújd be napi 3-4 x a piercinget és környékét. Ha az anyaga orvosi fém vagy egyéb, nem titán, úgy célszerű titán anyagú piercingre cseréltetni. Az ugyanis csak nagyon kevés embernél vált ki irritációt, és gyorsabban gyógyul vele a lyuk. Műtéteknél is ezt az anyagot használják.
2019. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki segített! :)

Pont van a háztartásban Octenisept nevezetű spray, és elkezdtem vele a mai nap kezelni. Remélem be fog válni.

A piercingem pedig ki fogom cserélni remélhetőleg minél hamarabb.

2020. jan. 1. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!