Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 évesen s alakú 40 fokos...

19 évesen s alakú 40 fokos gerincferdüléssel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltam már az úszást ajánlotta amit nem tudok csinálni mert közelbe nincs rá lehetőség, gyógytornára van de az már le járt. csak 15 alkalmat írt fel a doki. most ithon csinálom de a hátfájás ugyan úgy meg van napi szinten. Zavar a tartásom is de valamiért ha ki akarok egyenesedni akkor beszédülök. Van tippetek mit lehetne csinálni?

#{gerincferdülés)
2019. dec. 31. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
gyógytorna, fájdalomcsillapító gyógyszer. Olyan helyre kell költözni, ahol van lehetőség a közelben úszni.
2019. dec. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az orvossal hogy írjon fel több gyógytornát például, meg valami kezelést is intézzen. Az meg kérdés hogy mennyire van közel hozzád a legközelebbi uszoda, és mennyire körülményes a kijutása? Mert ha olyan 10-20 km en belül van az szerintem busszal simán vállalható, időt meg valahogy szakítani kell rá, főleg azért mert az egészségedről van szó. Ezt nem kéne elhanyagolnod mert annál rosszabb lesz, és ha rosszabb lesz akkor műtét ami segíthet de annak lesznek akár örökké tartó következményei. Egyik ismerősömnek műtötték a gerincét mert annyira el volt ferdülve hogy már nem volt más megoldás. Sportolni akármit nem sportolhat, 4 kilónál nehezebbet nem emelhet így nem mindegy hova megy dolgozni, fizikai munka számára halott ügy még fuvarozni sem nagyon mehet mert valamilyen szinten ott is megvan a súly emelés rakodásnál. Na meg hosszú ideig sem ülhet autóba, nem is bír 1 óránál tovább ülni.
2019. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ de a költözés nem megoldható mivel még tanuló vagyok suliba járok
2019. dec. 31. 00:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Ő tudna neked segíteni: [link]


Facebook: Tartás

2020. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

40 fok az elég sok...nem vették észre korábban a szüleid vagy az orvosok vagy tanárok ?

Sajnos szerintem már becsontosodtál.

Így a görbület mértékét nem lehet javítani de a további romlást meglehet előzni.

Ha nem jöhet szóba az úszás akkor menj el egy olyan gyógytornászhoz aki betanítja neked a gyakorlatokat.

Mellette pedig végezz valami sportot pl konditermi edzést de ezt is kicsit személyre kell szabni amiben segíthet a gyógytornász is.

2020. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!