Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gluténérzékenyek milyen...

Gluténérzékenyek milyen alkoholt isztok? Mennyire veszitek komolyan a diétát? Mi fér bele és mi nem?

Figyelt kérdés

Gluténérzékenyek ti mit isztok buliban? Én pl Royal vodkát imádtam eddig és nem szeretnék letenni róla mégis sokan azt mondják, hogy nem kéne fogyasztani. Ha kizárom az alkoholos gluténos italokat, alig marad valami amit megiszok. Olvastam ilyen kukorica vodkát, de még sehol nem láttam. Ezek hol kaphatóak? Ti bevállaljátok pl vodkát, whiskeyt?

Másik nagy kérdés, hogy kövezzetek meg, de bulikban szoktam ismerkedni, flörtölni, csókolózni...viszont a legtöbb srác/férfi sört, whiskeyt, jagert stb. Fogyaszt és mellé még vannak ropik, sós sütik mindenhol....

Ha már a tömény gondot okozhat nálunk, pedig az desztillálva van, akkor elvileg csók útján is kerülhet glutén a szervezetembe?

Tovább gondolva, később egy stabil párkapcsolatban is csak akkor csókolhatom meg a párom, ha nem evett gluténos kaját vagy fogat mosott?

Tudom, hogy mennyire komoly ez a “betegség/állapot”, ezért szeretnék utánakérdezni, hogy mennyire kell figyelni.

Mindenkit felpontozok aki segít! Köszönöm!

19L



2020. jan. 3. 09:48
 1/2 bellobig ***** válasza:
100%
A vodkát nyugodtan ihatod, az alkoholok közül a sör ami nem jó. De én pl. szoktam inni gluténmentes sört. Amúgy iszom borokat, cidert. A röviditalokkal nincs gond. A csóknál valóban nem árt figyelni, hogy a szája széléről, vagy a szájából ne vedd át a kenyérmorzsákat, vagy más gluténos dolgokat. valóban nem árt, ha megtörli a száját, vagy iszik egy korty vizet. Még akkor sem árt, ha ezzel a csókkal, valószínüleg nagyon csekély glutén vándorolna át hozzád.
2020. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. jan. 5. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!