Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen a magyar egészsé...

Tényleg ilyen a magyar egészségügy vagy én vagyok bamba?

Figyelt kérdés
Két napja fáj a herém, elmentem a közeli városban (ahová tartozok), hogy ugyan vizsgálják már ki. Mint kiderült ezt majd február 13.-an tudnák megejteni. Azt mondták, hogy ha sürgős menjek a háziorvoshoz. Elmentem, azt mondta: szerinte csak érzékeny, írt fel valami random antibiotikumot, és mondta, hogy majd menjek februárban. De most ez komoly? Elvileg ez egy komolyabb dolog (mármint a here fájdalom) erre ennyire bagóznak az emberre? Magánba kaptam időpontot holnapra. De még mindig hüledezek. Egész életemben nem voltam 3* orvosnál, miközben 10 éve minden hónapban vihetem vállalkozóként a TB-t. Valaki mondja már meg, én vagyok a h####?

#Egeszsegügx
2020. jan. 6. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerinted máshol jobb a helyzet? Án Angliában élek, itt már az időpont kérés is kész rémálom. Kaárcsony előtt begyulladt a fülem. Annyira, hogy úgy néztem ki mint aki mumpszos. Teljesen bedagadt, a falat kapartam annyira fájt. Elmentem háziorvoshoz, aki közölte, hogy csak január 10-e környékén tud időpontot adni, ha nem jó, menjek a sürgősségire. Elmentem, és 5.5 óra várakozás után a doki a google segítségét vette igénybe, hogy megnézze mi lehet a gond. Azt hittem seggre ülök ha álltam volna. Mondtam is a dokinak, hogy ezért kár volt éveken át az orvosira járnia, ha csak ennyire futja. Végül 470 fontot fizettem egy magánfülészorovosnak.. Pedig nem kevés Tb-t fizetek.. Mindenütt ez megy.. Itt bármi betegséged van, lerendezik azzal, hogy szedj paracetamolt. Legyen herefájdalom, vagy szembetegséged..
2020. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Sajnos igen, hasonló komoly problémával mentem orvoshoz, gasztroenterológushoz utalt be. Áprilisban júniusra kaptam időpontot. Addig meghalhat az ember..
2020. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem te vagy a bamba, csak még nem mersz változtatni. Csak paanszkodsz és várod a változást.


A magyar egészségügy agyon van terhelve, és alig van megfizetve (nem a paraszolvenciára, hanem a tisztességes fizetésre gondolok). A politujsuok zöme magának kapar, az orvosok és egészségügyisek zöme elhúzott külföldre - nem kell ám irigykedni! nem olyan nagyszerű egy egész életet újrakezdeni muszájból külhonban és meggyökeresedni.


Ezért kaptál februárra helyet TB-re, és magánnál holnapra.

Amit tehetsz: a legközelebbi szavazásnál ne feledkezz meg erről és ne szavazz olyan kormányra, aki nem fizeti meg az orvosokat és az egészségügyiseket. Ilyen egyszerű.

2020. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha csak a szavazatomon múlna... De most komolyan? Hogyan éljen túl itt az ember? Haverkodjak orvosokkal? Hátha gyorsabban írnak fel antibiotikumot? Mit lehet tenni? Mit tehet egy ember?
2020. jan. 6. 10:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Az még hagyján, rengeteg vizsgálatra simán fél évet kell várni. A legtöbb ultrahangra és a kepalkoto vizsgakatokra tuti.

Sajnos nagyon kevés pénzből gazdalkodnak, megvan hány vizsgálatot fizet naponta az OEP. Plusz szakember sincs elég és sokszor eszköz sem.

Én úgy gondolom, hogy tudatosan terelik az embereket a maganegeszsegugy felé.

Előre legfeljebb akkor vesznek, ha van ismerősöd. Egyik barátnőm szülei orvosok, amikor beteg voltam segitettek azonnal bejuttatni mindenhova.

Biztos vagyok benne, hogy sokan visszaelnek így ezzel. Esetleg visznek pénzt, ha nincs ismerettseg. Az is egy megoldás.

2020. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De elojegyzesnel mindenki pénzt próbál adni, és utána kiderül, hogy elvileg központi az előjegyzés. Szóval elméletileg akinek az ambuláns lapja előjegyzés ellenére jelenik meg az protekciós. Vagy ez csak a látszat, és igazából az egész egy káosz? 2 órát ültem az urulógia előtt, nem láttam orvost. Kinek adjak pénzt? Mert esküszöm szívesen adnék ha rendes ellátást kapok, és nem ezt a magatehetetlen szar érzést. Aztán persze mehetek magánhoz, aki majd elintézi hogy megcsinálják a vizsgálatokat, csak akkor majd neki kell fizetni. Hihetetlen. Most mintha felébredtem volna egy álomvilágból, és megcsapott az hogy itt csak megdögleni lehet.
2020. jan. 6. 10:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos kizavart a váróba, hogy csak hisztizek. Infarktusom volt, ott haltam meg a váróban. Egy idegen ember hívta ki a mentőket. Házi majom azt se mondta, h bocsi.
2020. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy végül "jól" alakult.

Visszatérve a kérdésre: hogyan lehet itt túlélni?

2020. jan. 6. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak mázlival.

Vagy magánban és akkor tejelsz mint állat. Persze ott is lehetnek veled parasztok, meg az se garancia arra h jó ellátást kapsz. Szóval: nem tudom de én magam is el vagyok keseredve.

2020. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Novemberben protezsált be a házidokim új gasztroenterológushoz. Január végére kaptam így is csak időpontot.

Májusban kaptam szeptemberre! biopsziás gyomortükrőzésre időpontot..

5 éve terhesen több mint fél napot ültem a sürgősségin étlen szomjan izulinrezisztesként bélgyulladással. Mire a taknyos fiatal bájgúnár doki 5 bájcsevej között a nővérkékkel nagy kegyesen felhívta a nőgyógyászom (aki nem mellesleg ő küldött oda) hogy mit írjon fel antibiotikumot 🙄

Apukámnak több mint fél évet kellett volna várnia egy szívkatéterezésre, hogy a hálók rendben vannak e. Aztán jött a rák meg a kemo és hopp még is csak 2 héten belül eltudták végezni..

2020. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!