Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elmentem plazmat adni mivel...

Elmentem plazmat adni mivel veradó is vagyok. Viszont kek zold lett a karom 3napja, soha tobbet nem megyek. Mivel tudom segiteni a gyogyulast?

Figyelt kérdés
Sajnos cipelnem is kellett vele

2020. jan. 6. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Azzal nem, hogy dacból hülyeséget csinálsz. Rosszul vettek tőled vért egyszer, emiatt nem akarsz többet segíteni? Igen, ez a te dolgod, de szerintem ostoba és gyerekes reakció.


A gyógyulást nem kell segíteni, addig használd a másik kezedet, amenyire csak lehet. ha akarod, lehet időnként vizes ruhával borogatni, de nem szükségszerű. Ha a véradástól kék-zöld a karod, az max. egy hét alatt felszívódik és elmúlik.

2020. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vert fogok adni de a plazmaadast


kihagyom

2020. jan. 6. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Véradáson is át tudják bökni a vénádat, sőt egy sima vérvételnél is. Nekem másfél hónapig látszott, különböző színárnyalatokban. A vége felé sárga is volt. Ettől még elmegyek.
2020. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez elmulasztja a véraláfutást.

2020. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Inkabb nem riasztok el masokat de nekem nem volt meggyozo
2020. jan. 6. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugi!


Nem a plazmaadástól lett kék-zöld a karod, hanem attól, hogy rosszul szúrtak meg. Ez bármikor előfordulhat véradáson is. Vagy attól is lehet, hogy a végén nem szorítottad rendesen oda 4-5 percig a vattát a szúrás helyére. Ilyenkor a vér a bőr alá szivárog, és 8-10 napig ocsmány lesz a helye. Aztán felszívódik, mintha semmi nem történt volna.


Akár lehet megerőltetéstől is. Ki tudja?


Én az eddigi 98 alkalomból csak egyszer jártam így. A többi rendben volt.

2020. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod

Melle ment a tű sajnos :/

2020. jan. 30. 19:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is lehetett a probléma, ha plazmaadas után közvetlenül emeltel azzal a karoddal.
2020. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

MINDKÉT karomat megszúrták

konkrétan mellé ment az amikor alakos elemek mennek vissza,a tű mellett volt egy buci már akkor amikor ott voltam ..2 hét alatt jött rendbe

2020. febr. 5. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!