Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyszeri heroin vagy fentanyl...

Egyszeri heroin vagy fentanyl nem intravénás fogyasztásának mik a következményei?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy függő lesz a használó?

2020. jan. 7. 01:40
 1/5 A kérdező kommentje:
És amúgy a fentanyl az legális vénykötelesen vagy keverem valamelyik másik opiáttal?
2020. jan. 7. 01:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egy adagtól senki sem lesz függő, ha az lenne, nem lehetne a gyógyászatban sem használni.

A Fentanyl legális, de csak kórházi felhasználásra. (van egy mocsok tulajdonsága, gyors vénás beadásnál olyan izomgörcsöket tud okozni, ami a légzőizomra is kiterjedhet, és akkor a delikvens gépi lélegeztetést igényel)

2020. jan. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és hogy mik a következmények: az illető hányni fog mint a murányi kutya, ez első adásnál tök tipikus. Ha meg túladagolja magát valaki, akkor leáll a légzése. (nem az előbb említett izomgörcs miatt, hanem a légzőközpont bénulása miatt, ez naloxonnal antagonizálható)

Továbbá számíthat a hugyhólyag-záróizom görcsére is, ami miatt vagy fél napig nem fog tudni pisilni, mint a prosztatabajos bácsikák.

Az eufória nem jellemző az első adagnál, na ez is hajlamosítja a rászokót, hogy újra próbálkozzon, hátha...

Egyébként régebbi gyógyszerkisérletek azt mutatják (1967-ig a heroin is hivatalos gyógyszer volt Magyarországon is diacetil-morphin néven) hogy kb a 10. adag után mutatható ki valós, fizikai hozzászokás.

2020. jan. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Személyen múlik. Ki próbálod pl orrba a Heroint nagyon el szállsz tőle újra akarod élni a flesh-t ezért még egyet szívsz akkor már nem lessz olyan jó mint először ezért meg próbálod vénásan hátha úgy megint olyan lessz és ez így megy tovább amíg ott nem találod magad hogy már egész nap szinte a hernyón élsz.


Én személy szerint soha nem próbálnám ki.

Inkább szívj füvet attól nem kerülsz utcára.

2020. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egytől nem leszel függő,de ne próbáld ki!Vagy csak akkor,ha száz százalék,ha nem fordul elő mégegyszer...Bár ez szerintem lehetetlen,mert én is így voltam aztán beszippantot...Én azt mondom,ha jól akarod magad érezni,vagy,ha úgy vagy,mint én,hogy pánikbeteg vagy és alaphelyzetben már nem megy az élet és nem tudsz meggyógyulni se akkor inkább piálj,szívjál gázt,vagy szedjél gyógyszert csak ezt ne!
2020. jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!