Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megéri lúdtalpbetètet viselni,...

Megéri lúdtalpbetètet viselni, vagy ez is csak egy üzlet, mint a szemüveg?

Figyelt kérdés

Minap olvastam egy könyvet arról, hogy a szemüveg csak egy ,,vizuális mankó" nem gyógyít a szemen, csupàn csak ront. Ezt magamon is tapasztaltam, szóval kérem senki ne akarjon ennek az ellenkezőjèről meggyőzni. Viszont, ha a szemüveg csak egy üzlet, és nem gyógyír ennek kapcsán felmerül bennem az a kérdés, hogy a lúdtalpbetèttel ugyanez-e a helyzet? Lúdtalpam van, utoljára gyerekként hordtam talpbetètet, de kb 2 év múlva kemény fizikai alkalmassàgin fogok részt venni, addigra közel 100%-os szeretnék lenni. Hordjak lúdtalpbetètet vagy csak rontana mindenen?

Mint fentebb írtam nem kioktatàst kérek, hanem választ.: "Igen, hordj, mert én használók és javult a lúdtalpam." "Ne, ne hordj, nekem mióta hordom x végtagom fáj." stb.

Előre is köszönöm az ÈRTELMES válaszokat!


2020. jan. 8. 21:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Használok*
2020. jan. 8. 21:12
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de a 14 éves fiamnak kb 3 év alatt elmúlt a lúdtalpa betét + lábtorna használatával.


Amúgy meg a szemüvegről senki nem hiszi azt hogy megjavítja a látást, az egy segédeszköz, hogy lásson az ember. Lézeres szemműtét, na az javít.

2020. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lúdtalp + gyógytorna tud javítani. Nekem fiatalabb koromban kellett, mára nem kell.


Szemüveg meg persze, hogy nem javít a szemen, nem is az a célja, csak korrigálja a problémát, amit a szem magától nem tud.

2020. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nehéz megértenem, mi lehet a fejedben. Soha nem hallottam olyan állítást senkitől, hogy a szemüvegtől tartósan jobb lesz a látásod. Ha te igen, akkor hazudtak, vagy valami félreértettél. Emberek évtizedeken át hordanak ugyanolyan szemüveget, ami bizonyítja, hogy nem romlik a látásuk tőle, és persze nem is javul. Ezt magamon is tapasztalom. Ha minimálisan utána nézel a szem működésének, a látásromlásnak és a szemüveg hatásának, te is megtudod, hogy miért.


A szemüveg emiatt nem csak üzlet, mint ahogy te a saját téves információidból kiindulva következteted.


Személy szerint nem hallottam olyat, hogy valakinek elmúlt volna a lúdtalpa, orvostól sem. Mivel én lúdtalpas vagyok, ezért mindenhol használom, főleg, ha fizikai teljesítményről van szó.


Nem hiszem, hogy te ne tapasztaltad volna, hogy ha nem használod egy ideig, pont akkor kezd fájni a térded, nem pedig a betéttel.


A szemüvegek és a lúdtalpbetétek iránti ellenérzéseid teljesen alaptalanok.


Javaslom hordani, főképp, ha fizikai teljesítésre mész.

2020. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp be fogok akkor egy lúdtalpbetètet szerezni.
2020. jan. 8. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!