Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kigyógyulni az...

Hogyan lehet kigyógyulni az alkoholizmusból?

Figyelt kérdés

Úgy érzem már mindent megpróbáltam. Feltártuk a múltamat, kikutatttuk az okát szakemberrel, végigcsináltam terápiákat, megváltoztattam a környezetem, elkezdtem sportolni, de semmit nem tudok fenntartani tartósan, mindig visszaesek ugyanabba a gödörbe. Egyszerűen nem bírom az elvonási tüneteket, de van hogy még azelőtt hogy jelentkeznének sem tudom megállni hogy igyak. Képtelen vagyok elterelni a figyelmem. Innom kell ha jó vagy rossz kedvem van, vagy ha épp semmilyen. Innom kell ha történik valami, meg akkor is ha semmi nem történik.

Ha kívánom az alkoholt akkor teljesen megváltozik a gondolkodásom, másképp látom a világot, és hiába tudom ép ésszel hogy nem kéne, mégis iszom, úgy is, hogy tisztában vagyok a következményekkel. Bele fulladok ebbe az életbe de nem tudok kijönni belőle. Mit tehetnék, van ötletetek? Esetleg járt valaki hasonló cipőben?


2020. jan. 10. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Esperal beültetés- egy év teljes biztonság az alkohol ellen.
2020. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak közeli barátaid, családod?
2020. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Menj el a háziorvosodhoz, mondj el neki mindent őszintén

2. Ő be fog utalni a kórházba

3. először a pszichiátriára kerülsz majd 1-2 hetes időtartamra

4. Átkerülsz az addiktológiára, ahol legalább 2 hónapot bent kéne maradnod, de lehet sokkal tovább is.

Nyírő Ferenc kórházat tudom ajánlani.

2020. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Az Esperal csak tök tájékozatlan hülyéknél működik.

[link]


Ami ma valóban igazi gyógymód, az a THC-ra cserélés, eü. kockázata alkoholhoz képest minimális, jogi kockázata viszont csak ott nincs, ahol legális.


Rengeteg cikk elemzi a neten, hogy főleg a fű népszerűsége miatt csökkent drasztikusan az alkoholizmus kialakulása a fiatalok közt az USA-ban, meg mennyire sikeresek rehabilitációs intézetekben a füves terápiás (ahol arra is figyelnek, hogy fűvel se csapassa szét magát az erős szenvedélybeteg).


Íme egy cikk, aminek bevezetője:


„Ha megkédrdeznék tőlem, hogy minek örülnék jobban, hogy a gyermekem iszik vagy füvezik, a válaszom természetesen az volna, hogy egyiknek sem. De ha nagyon választanom kéne, akkor a marihuánát választanám” – írja a New York Timesban megjelent publicisztikájában Aaron E. Carroll, az Indianai Egyetem Orvostudományi Karának gyermekgyógyász-professzora.”

[link]

2020. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!