Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Be lehet perelni a magyar...

Be lehet perelni a magyar államot a borzasztó, ugandai szintű magyar egészségügy miatt, amiért ráadásul TB járulékot is kell fizetni?

Figyelt kérdés
A fő gond,amiért szerintem kàrtérìtés jàrna,hogy évtizedeken àt kancsal voltam,nem alakult ki a térlàtàsom,kettős làtàsom,fejfàjàsom stb. volt,ami miatt nem tudtam megfelelő munkàt kapni,tanulni az iskolában,pàrkapcsolatot kialakìtani stb... jellemzően 5 òràt vàrtam szemészeti rendeléseken eredmény nélkül...ha a romàknak jàr Gyöngyöspatàn 100 milliòs kàrtérìtés azért mert kinti WC-t kellett hasznàlniuk, akkor ezért plàne jàr kàrtérìtés!!!Az hab a tortán,hogy ezért a kamu egészségügyi szolgáltasásért fizetni kell TB-t,sok ezret havonta.

2020. jan. 11. 09:40
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

"Mit tehettem volna még?" - Addig kell utánamenni, amíg meg nem oldódik. Ha fontos. Ha úgy érzed, nem ér meg ennyit a dolog, akkor meg együtt élsz vele.


(Nekem is van évtizedek óta fennálló eü problémám, én is sok helyen jártam, aztán úgy döntöttem, elegem volt, inkább együtt élek vele - de én nem is panaszkodom miatta"


1,Utoljàra leìrom,hogy én is utànajàrtam mindenhol,ahol lehetett régebben,a gond,hogy a magyar egészségügy kb. 15-20 év lemaradàsban van ennek kezelésében.Régebben 2010 előtt pláne nagy volt a lemaradàs,az állami rendelésen kìvül nem volt màs lehetőség ebben,a szìnvonal borzasztó,amiért ràadàsul TB-t kell fizetni.Azòta legalább magànban lett javulás a szìnvonalban,ìgy meg tudtam oldani a gondom magànban ahogy lehetett.Az àllami színvonal ennek kezelésében kb. 20 év lemaradàsban van.


2,én sem panaszkodom,csak kérdezek,mert ez alapjàn nekem is jàrna kàrtérìtés.

2020. jan. 11. 10:45
 12/37 anonim ***** válasza:
71%
Először is. A kancsalságot már kisgyermekkorban kezelni kell. Az én lányom 1.5 évesen már szemüveget hordott emiatt és 9 éves korára levehette,mert meggyógyult. Sajnos felnőtt korban már nehéz, sőt lehetetlen. Másodszor. Havi 7500 Ft-ért minden ellátását meg lehet kapni nálunk, ne úgy mint nyugaton,ahol már az alapbiztosítás is jóval magasabb, és ebben nagyon sok minden nincs benne ami nálunk természetes. Harmadszor. "Bezzeg nyugaton" is várnak ennyit egy-egy vizsgálatra, még a háziorvosnál is,ahova 2-3 hét múlva adnak időpontot. Mit gondolsz, azok akik kint élnek, dolgoznak,ha csak tehetik miért haza jönnek orvoshoz? Úgy látom,hogy sok dologban, enyhén szólva félre vagy tájékozódva.
2020. jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

"Először is. A kancsalságot már kisgyermekkorban kezelni kell. Az én lányom 1.5 évesen már szemüveget hordott emiatt és 9 éves korára levehette,mert meggyógyult. Sajnos felnőtt korban már nehéz, sőt lehetetlen. "


Először is én majdnem 40 évesen gyògyultam ki ebből műtét nélkül...de jòl ìrtad a magyar hülyeséget,hogy csak gyerekkorban gyògyìthatò ez,itt ez a szìnvonal,ezért is ìrtam,és írom le utoljàra,hogy 15-20 év a lemaradàs ennek kezelésében.

2020. jan. 11. 11:10
 14/37 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te mikor voltál gyerek, nem írtad le a korodat, de a bátyám egyik gyereke, aki 1979-ben született, kancsal volt kicsi korában, már akkor is tudták gyógyítani, ha szemüveggel, szemtakarással nem ment, akkor műtéttel. Nem hiszem el, hogy nem találtatok egy orvost sem, aki segíteni tudott volna.
2020. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

"Mit gondolsz, azok akik kint élnek, dolgoznak,ha csak tehetik miért haza jönnek orvoshoz? Úgy látom,hogy sok dologban, enyhén szólva félre vagy tájékozódva."


Én pont fordítva tudom,aki külföldön él,ott gyògyitatja magàt,aki mégis visszajön orvoshoz,annak nyelvi okai vannak pl. nem beszél jòl németül,hogy minden panaszàt jòl meg tudjon beszélni németül akàr egészségügyi szakszavakkal.


Úgy latpm,hogy nagyon sok dologban enyhén szòlva nagyon félre vagy tájékozòdva.


A magyar 20 éves lemaradàst, hülyeséget a kancsalság kezelésében,azt jòl tudod,hogy van, az tény.

2020. jan. 11. 11:16
 16/37 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, te mikor voltál gyerek, nem írtad le a korodat, de a bátyám egyik gyereke, aki 1979-ben született, kancsal volt kicsi korában, már akkor is tudták gyógyítani, ha szemüveggel, szemtakarással nem ment, akkor műtéttel. Nem hiszem el, hogy nem találtatok egy orvost sem, aki segíteni tudott volna."


Voltam sok orvosnál,gyerekkorban azt mondták a szüleimnek hogy "kinövöm"(még a debreceni szemklinikàra is elvitték,ott is ezt mondták) nekem felnőttkorban meg például a budapesti szemklinikàn jellemzően hiába vártam 5 órát emiatt nem történt semmi,máshol sem,amit még régebben találtam,ott mondták a magyar elmaradott hülyeséget,hogy csak gyerekkorban gyògyìthatò, felnőttkorban esetleg műtéttel jelentős kockázatokkal, kb. ennek kezelésében 20 év a lemaradás, felnőttkorban is gyógyìtható műtét nélkül is.Az itteni szint az semmilyen kb.ugandai szint.

2020. jan. 11. 11:26
 17/37 anonim ***** válasza:

Tudod mit? Perelj!

Legalább viszel egy kis humort a bíróság monoton ügyvitelébe.

De magasra tedd a mércét, legalább 700-800 milla legyen a kártérítési igény.

2020. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Ha pont fordítva tudod,akkor rosszul tudod. Én amellett,hogy eü. dolgozó vagyok, személyesen is érintve vagyok. A lányom 5 éve Finnországba ment férjhez. Úgyhogy ideje lenne felébredned!

A másik,ha már nem vagy kancsal,mert segítettek,akkor most mi ez a feljelentősdi?

2020. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
"A másik,ha már nem vagy kancsal,mert segítettek,akkor most mi ez a feljelentősdi?"Làtom nem érted az egészet,szò nincs feljelentésről,és nem modtanròl van szòde az olyan kommenteket,amik hülyeségeket ìrnak és nem a kérdésre vàlaszolnak,azokra most màr én sem reagàlok.
2020. jan. 11. 14:43
 20/37 anonim ***** válasza:
Aztán mégis mi a fene segített kigyógyulni a titkozatos kancsalságodból, ha nem a műtét?
2020. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!