Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyir érdemes...

Szerintetek mennyir érdemes víz fecskendőt használni a fülviasz eltávolitására?

Figyelt kérdés

Ugye ha az ember azzal megy el az orvoshoz hogy teljesen be van dugulva a füle , akkor az orvos általában egy víz fecskendőt szokott használni hogy orvosolja a helyzetet ...


Tehát elvileg otthon is használhatna az ember egy ilyen fecskendőt hogy spóroljon meg egy kis pénzt meg időt ...


Szóval mi a véleményetek a dologról ? Érdemes venni magadnak egy víz fecskendőt hogy eltávolitsad a füledben felgyülemlett viaszt ?


Vagy inkább orvosra kell bízni az ilyen fajta kezelést ?



2020. jan. 15. 01:48
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

nem kell állandóan piszkálni és nem lesz zsíros, ha meg nagyon otthon akarod intézni, akkor vegyél fülsprayt a patikában


vagy hidrogénperoxidot és egy pipettát

2020. jan. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Én egy időben rendszeresen tisztítottam a fülemet vízzel és pici szapannal. Nagyon hamar leszoktam róla, mert begyulladt tőle a fülem, és fájt. Azóta fültisztító pálcikát használok, csak szárazon megtörlöm vele a fülem, és kész. Hetente kb 2x. Víz és sampon csak hajmosáskor éri. Nekem ez bevált.
2020. jan. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem tanácsos magadnak csinálni,mert meg lehet sérteni vele a dobhártyát. Én pl. úgy szoktam tisztítani,hogy hajmosáskor közepes sugarúra állítom a zuhanyt és azzal mosom ki. Még soha nem sérült semmi, és soha nem volt dugó a fülemben. Sajnos az Audi spary nekem nem vált be,de lehet,hogy Neked jó. A fültisztító pálcával pedig tilos belenyúlni!
2020. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fül zsírosodása egy természetes védelmi mechanizmus a zaj ellen. Közepesen zajos munkahelyen dolgozom, ritkán kell a zajvédő eszközöket használni. Évente egyszer, max kétszer dugul be a fülem. Én otthon csinálom magamnak, tovább tart min dokinál, mivel nem látom, csak az érzésekre tudok hagyatkozni, de nem tart addig mint elmenni dokihoz és kivárni a soromat.
2020. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!