Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A metilon és az mdma egy és...

A metilon és az mdma egy és ugyanaz a szer kb?

Figyelt kérdés

2020. jan. 15. 17:01
 1/7 A kérdező kommentje:
És a 3-cmc, alfa php, 4-fma, benzo fury, mdp2p ezeknek van valami köze hozzájuk?
2020. jan. 15. 19:45
 2/7 anonim válasza:

Nem a metilon (βk-MDMA) egy dizájner drog. Mégpedig a rendes mdma (extasy) másolata.


[link]


"A metilon egyetlen szerkezeti különbsége az MDMA-val szemben a két hidrogénatom 1 oxigénatommal való helyettesítése a fenetil-amin mag β helyzetében, ketoncsoportot képezve."


A hatása azonban már kicsit más tészta. Elég nagy mennyiség kell belőle - orálisan akár 1000 mg-is mehet. Érdekessége hogy nazálisan nem jön meg a hatása. Intravénásan a legjobb - úgy 300-400 mg elég ahhoz hogy a használó átélje a létező legnagyobb boldogságot az univerzumban.


A hatását tekintve igen rövid az igazi mdma-hoz képest. Orálisan talán pár óra max, iv pedig 15-20 p. Az igazi ex az meg ugye órákig adja hullámszerűen. A metilonnál nincs hullámzás, ott egy extrém erős lökéshullám a várható..


A hatásában még észrevehető a dizájner-drog kategória, mefedron szerű képremegések, izomgörcsök stb, viszont ez a hatása alatt nem zavaró, mert konkrétan azt se lehet tudni mi van. Belőve olyan durva hogy a kokainnal, és a heroinnal van kb az élmény egy szinten, azzal a különbséggel hogy nagyon erős toleranciát alakít ki - tehát az élmény ugyanabban az intenzitásában redózolással nem elérhető. Vagyis kb 2 hetet kell kihagyni, és akkor az első bevitel megint beadja 100%-ban az élményt. De ha rányom az ember, vagy nem hagy ki elég időt az újabb bevitelek közt - akkor lényegesen gyengébb, gagyibb hatásai lesznek..


3-cmc-t nem próbáltam még..


Alfa pvp - az a mdpv egy sokadik variánsa. A hatása elég hosszú 6-8 ó de még így is messze elmarad az ereje az igazi mdpv-hez képest. Nem rossz szer annak aki szereti a speedes hatást :)


4-FMC (Flephedrone) Az is egy mefedron irányzatú másolat. Szintén pár órára adja be, nem olyan vészesen csavarós mint mondjuk a 4-mec. Érdekessége hogy hallásban hallucinációkat okoz. Nem úgy hallja az ember a hangokat, a zene eszméletlen csavarós tud lenni rá, szinte minden hangot képes külön átélni a használó. Már ha nem adagolja túl, mert akkor eléggé kicsattint a képből..


benzo fury


Egyszer tablettában próbáltam valami nagyon durva. kb 24 óráig pörget, és nem áll le, az ember szíve majd kiszakad (igaz én túladagoltam mert egyszerre 2 tabit vettem be) de személy szerint nekem az összes szer közül csak a német meth-kristály volt ami durvább volt, mint az a benzo fjurys mutatvány :D


mdp2p - eddig még nem teszteltem...

2020. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Nem tudok neled privátot írni! De köszi a válaszod. Nem 4-fmc-re gondoltam, hanem 4 fma-ra. De jó tudni arról is mert nem is tudtam, hogy létezik :D. Szerintem a 4-cec vagy 4-cmc-ről tutti halottál már! Mert jelenleg mik azok a designer drogok amiket árúlnak és melyik milyen veszélyes, pl meth(kristály) vagy eki, speed, kok helyett? Gondolom a benzo az olyan mint a meth, csak ez designer. Az alfa php-ről úgy tudtam az a flakka és, hogy az viszont veszélyes.
2020. jan. 17. 19:24
 4/7 anonim válasza:

"Mert jelenleg mik azok a designer drogok amiket árúlnak és melyik milyen veszélyes, pl meth(kristály) vagy eki, speed, kok helyett?"


Figyelj ez úgy volt hogy annó egész európában visszaszorult az extasy. Ennek az is volt a fő oka hogy a szafrolt a szasszafrász babérfa gyökeréből nyerték ki főleg Afrikában, és Délkelet ázsiai dzsungelekben - azonban ezeken a helyeken lekapcsolták az előállítókat.

Mivel eltűnt az eki de sokan használták egy drogfogyasztói "űr" keletkezett. Aztán pont ekkoriban jött be az első és igai mefedron. Ez egy igen komoly kis szer volt! Ha a partydrogokat vesszük, és azokat állítjuk sorrendbe amik instant boldogságot okoznak, akkor a heroin, kokain után a mefedron joggal állhatott a dobogó 3. helyére - mivel olyan jó volt.

Csakhogy az emberek ezt le se vágták, azt tudták róla legális, és meg lehet rendelgetni. Rendelgették is mint a pizzát. Azt senki nem tudta hogy ez ilyen top 1 -es hard szuper élmény, kivéve azok aki mondjuk kokainoztak már vagy extrém módon tolták a cuccokat. Szóval mivel ilyen jó volt, és volt rá kereslet is - mert mindenki ezt nyomta az eki helyett ezért tuti befutó volt majdnem 4 évig.

Aztán a magyar kormány is kapcsolt hogy mi van, és betiltották.. Innen kezdődött a macska-egér játék. Volt egy droglista amin volt pár szer, akkor már a mefedron is. De közben Kínában a vegyészek rájöttek hogy ha új szereket másolnak le, akkor azok itt pl nálunk majd újra legálisak lesznek. Ezért ott elkezdték őket gyártani - nálunk meg elkezdték ezeket egy idő után betiltani...

Na most a mefedron a khat cserjéből készült, és nem egy másolat volt hanem egy új drog. A khat (khata edulis) növényből szintetizált cucc. Kb olyan mint a koka cserjéből készült kokain, csak ugye más növény. Ez Dr. Zee találmánya volt, de már korábban létrehozta.


[link]


Aztán a mefedron után jöttek az első igazi dizájner drogok, amiket nem növényekből hanem mindenféle gyógyszerek melléktermékeiből eszkábáltak össze.

Az első top hármas a metilon, a 4-mec, és az mdpv volt. A metilonnal az mdma-t, a 4-mec-el a mefedront, az mdpv-vel pedig az amfetamint próbálták lemásolni. Ezek főleg Alexander Shulgin több évtizeddel előbbi felfedezései alapján készültek.

Aztán ezek is nemsokkal később jöttek be ide hozzánk. Beírtad a google-ba és kidobott 10-20 oldalt ahová barítad mi kell, és hozta a postás néni. Neki meg kifizetted utánvétel. Ugyanez volt a bio füveknél is, és a szintetikus cannabionidoknál.

Ezek még király kis cuccok voltak, csak az adagolással kellett vigyázni mert a metilonból benyomhattál akár egy grammot is, de az mdpv-ből meg egy kulcshegynyi (30-40 mg) is volt akinek túladagolást okozott. Az se volt rossz szer csak mindenki túladagolta, ezért lett olyan híre amilyen..

Aztán telt-múlt az idő s ezeket az anyagokat is betiltották. Nemsokára bejött a sima C lista, ma a generikus szabályozás. Szóval egyre gyorsabban tiltották be az újonnan megjelenő szereket, mivel már komplett csoportokat helyeztek tiltás alá. Most az első években még fel-fel jött egy jobb szer ami úgy használható volt, de várható volt hogy egyre gázabbak lesznek. Mivel folyton tiltották be őket egyre távolabb kerültünk az eredi kémiai szerkezetüktől is. De az emberek még mindig használták ezerrel, jöttek a levetkőzős műsorok Pesten, a herbálos őrjöngések stb.


Aztán még pár év, és jópár évvel ezelőtt eltűntek az ilyen weboldalak is ahonnan lehetett őket rendelni. Innentől kezdve meg az van hogy nem tudod mit veszel. Nem úgy van már hogy beadod a rendelést 4-mec-re egy oldalon, és másnap kihoz a postás néni egy zacsit amire rá van írva hogy: 4-Methyl-N-ethylcathinone; 2-Ethylamino-1-p-tolylpropan-1-one

Mivel a legális designer drogok annyira gázak lettek hogy eltűntek, ezért ma senki nem tudja mit nyom. A jelenség full átment a fekete piacra..

Most az van hogy illegálisan rendelik valakik ugyanúgy pl Kínából az illegális designer drogot. Már nem érdeki inkább őket hogy legális legyen, hanem megint az a cél hogy el tudják adni. Ezért jönnek be különböző porok amikhez itthon pl speed szagot adnak, és eladják speed-nek. Csakhogy az amfetaminhoz semmi köze nincs. A hatása meg annyira hasonlít, hogy aki nem speedezett rengeteget 10-15 éve az az életbe le se vágja a különbséget.

Aztán visszajött a rendes Ex-is (mdma) de azt sem már a szasszafrász babérfa gyökeréből nyerik ki, hanem szintetikusan rakják össze az egészet. De legalább az nem egy módosított változat.

Tehát legálisan ma már senki nem vesz, és nem is tud ilyen szuper porokat venni.

A delaer meg azt mondja ez kristály, vagy por stb ~ senki nem tudja mi az, lehet egyik héten ez a vegyület a jövő héten meg valami tök más dolog. Ez van ma!


Aki spurit vesz az is dizájnerezik, de lehet nem tud róla - viszont az jó eséllyel hasonlít a gyorshoz.


De manapság még a füvet is ütik szintetikus cannabionidokkal.


[link]


Látható hogy erre 4F-MDMB-BINACA-volt rásegítve, hogy ütősebb legyen.

Most a füvek döntő többsége már kezelve van valamilyen szinti kannával, itt nálunk is. A gagyibb füveket ezzel javítják fel, a jobb füveket meg gyengébb vegyületekkel erősítik tovább. Ez lett a divat, mert így jobban, gyorsabban üt, és drágábban el lehet adni.


Szóval a spéci kémiai nevek eltűntek, és a régi cuccokat már nem lehet beszerezni. Amik most vannak drogok pl speed annak nagy része teljesen egy új dizájner változat. A füvek is módosítva vannak, csak ezt nagyon nehéz észrevenni annak aki nem ért hozzá. Az ex, és heroin megjelent teljesen szintetikusba (tehát nem növényekből nyerik ki) a ketaminnak is megjelent már rengeteg variánsa, és talán az egyetlen szer amit nem tudtak lemásolni az a kokain. Azt meg ugye csak egy szűk réteg használja, és nem is érdemes vele mókolni mert ott van lé.


Amikor valaki kristályt, vagy port vesz arról pedig soha nem lehet tudni hogy mi az, hogy milyen hatása lesz azt max az tudja elmondani aki kipróbálta. A valós kémiai nevekről ma már csak a rendőrség által lefoglalt szerek alapján lehet tudni, meg azokról amiket még néha dobálnak fel az ilyen-olyan listáikra...

2020. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Nekem valaki azt mesélte pedig, hogy a metilont nyerik ki a khat cserjéből. És a mefedron az egy olyan drog aminek a hatása full megegyezik a kokainnal. Csak még bead egy bizonyos ekis boldogság érzetett na meg egy kis op-s nyugodságot. És elvileg a mefinek jobb a hatása mint a kokainnak. A qat cserje pedig elvileg majdnem olyan hatású mint az mdma, csak chillesebb. Meg erősebb de elvileg sokkal kisebb függőséget okoz mint a mefedron és azért elvileg nem olyan jó, picit jobb mint az ex. Függősség téren elvileg kb olyan mint az amfetamin. És nekem azt mondták, hogy az mda volt az ami csak félszintetikus volt, az mdma pedig mindig is szintetikus volt, de már ez is ritkán fordúl elő. Az amit mdma-nak gondolnak ma elvileg inkább mbdb esetleg mdea. Elvileg az eredeti ex hatóanyaga pedig mindig is az mda volt, még a fénykorában! Most akkor ezek valóban tényleg full téves infok? Persze én olyat is halottam, hogy Azzal tisztában vagyok én is, hogy akár nap mint nap kijöhet már 3 újj szer. De azért megkérdeztem, hogy pl 2019-ben mik jöttek ki amikről tudunk. És, hogy azok kb milyenek és milyen veszélyesek!? Azt tudom, hogy a 4-fma, 4fmc, 4-cec,cmc,alfa-php,alfa pvp, etil hexedron, 6-mapd, butilon stb kb 2015-17 között jelentek meg. És ezekről sem nagyon ír egyik oldal sem semmit. Olyat is halottam, hogy az a designer drog amit kokain helyett akartak ki találni az a pentedron volt. De elvileg ez veszélyes volt, nem csak adagolás miatt mint az mdpv hanem úgy alapból pláne a lejövője volt rossz, függőség terén pedig enyhébb volt picivel mint az mdpv és a 4-mmc,kb mint a 4-mec. Egy valamit viszont fix, hogy tudok az mdpv-t azt a crytal metamfetamin helyett találták ki. A sima amfetamin pór)(speed) helyett van 2-fa vagy a 3-fa. utána jött a pl a 4-FA, stb de ez már kicsit szerotoninesebb volt. De már ezek sincsennek! Pláne az előbbi 2.
2020. jan. 18. 17:10
 6/7 anonim válasza:

"Nekem valaki azt mesélte pedig, hogy a metilont nyerik ki a khat cserjéből."


A metilont nem a khat cserjéből nyerik ki.


"És a mefedron az egy olyan drog aminek a hatása full megegyezik a kokainnal."


Nem igaz. Valóban olyan mintha a kokaint kevernénk egy kis ópiátos nyugalommal, és exes boldogsággal - de amikor beadja ezt a hatást az egy leírhatatlan mértékű nyugalom, és boldogság egyben. A hatása alatt lehet érezni hogy egy mesterséges "erő" hatás. Semmi természetesnek tűnő nincs benne. Egy mű boldogság, ami olyan kaliberű hogy aki azt nagyobb mennyiségtől érezte - azt a szintet más drogoktól kizárólag intravénás belövés esetén lehet elérni. Mondjuk úgy hogy keveri a kokaint a heroinnal (speed-ball) ilyesmiket lő be valaki, akkor érheti el csak azt a készenlétet amit mondjuk 1/4 g tiszta mefedron adott orrba szippantva.

A kokain az megint más tészta. Az önmagában egy végtelenül tiszta boldogságot ad be egy igen rövid időre - de ott nem érezni annyira hogy egy "mű" dolog. Az egy elit érzés kb olyasmi mintha a használó a saját belső boldogságát élné meg a sokszorosára felnagyítva azt. Tehát a hatása nem egy kívülről jövő mesterséges erő - hanem egy belül történt apró változás hatására önmagunk boldogságát nagyítja fel.

Aztán a mef az nagyon erős toleranciát okoz - tehát több nap használat után egyre kevésbé adja be a hatást. A kóla viszont mindig beadja, alig van nála tolerancia emelkedés (mondjuk ott az van h egyre sűrűbben kell tolni, de az tökmás).


"A qat cserje pedig elvileg majdnem olyan hatású mint az mdma, csak chillesebb."


Nem a kat cserje ha rágcsálod és a szádban tartod inkább a pörgetősebb kratom-hoz hasonlít pl a - Maeng Da féle kratomhoz, de csak hasonlít azért más a hatás összességében..


"És nekem azt mondták, hogy az mda volt az ami csak félszintetikus volt, az mdma pedig mindig is szintetikus volt, de már ez is ritkán fordúl elő."


Az mda és az mdma is szintetikus! Pl a szerecsendióban van mindkettő. Viszont mégis más a hatása a mostani mdma-s ekiknek, mint a 15 évvel ezelőttieknek. Pedig van amelyiknél ki van mutatva hogy tömény mdma-van benne. Mégis más mint a régi! Miért? Ne kérdezd nem tudom. Arra tudok gondolni hogy így más mivel már nem a gyökérből vonatolják ki a szafrolt amiből szintetizálták régen az mdma-t.


"De azért megkérdeztem, hogy pl 2019-ben mik jöttek ki amikről tudunk."


Erről csak rendőrségi kimutatások vannak, viszont 2019-et még nem tették nyilvánossá. Az elkapott drogfogyasztók testnedvei alapján van ilyen kimutatás de egyenlőre még csak csak 2018-ról:


[link]


[link]


A második link lapján kiderül hogy 2018 második negyedévében leginkább ezek a szerek voltak a nyerők:


Benzoil-fentanil, CUMYL-CH-MeGaClone, Mephtetramine, diphenyl-PBP, ETH-LAD, 5F-Cumyl-PeGaClone, 5Cl-bk-MPA, 1-acetyl-LSD, AMAPN, Dichloropane, 2-fluorodeschloroketamine, Phenibut, 5-fluoropentyl-3-pyridinoylindole



"Olyat is halottam, hogy az a designer drog amit kokain helyett akartak ki találni az a pentedron volt"


Nem ez így volt. A penta kristály hatása kicsit hasonlított a kokainra, de aztán egy tébollyá változott. Volt más analóg pl a dimethocaine ami sokkal jobban hasonlított az eredetihez, azonban egyik sem tudta azt adni amit az igazi...


"Egy valamit viszont fix, hogy tudok az mdpv-t azt a crytal metamfetamin helyett találták ki."


A meth-amfetamin az a sima amfetamin nagyobbik testvére. Ezek egy családból jönnek. Mindegy hogy nézzük, vagy hogy melyiket akarták lemásolni/módosítani mert az eredmény számít - az mdpv - abból jött a kövi másolat az e3 energy - aztán abból a 3-fa, 4-fa ésígytovább..

2020. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na de az komoly, hogy az amit speedként adnak el. Abba kb 10% a még csak a sima amfetamin tartalom is, a többi meg koffein vagy designer?! Istenem. Gondolom a normális amfetamin nem olyan mint ezek a mostani speedek. Illetve komolyan csak 4-mec,4-mmc adták be azt a boldogság érzetett. Meg a penta, dimethocaine és ezek már nincsennek. Van még valami ami beadja ezeket a fajta érzéseket és van is? Pl ezért hoztam fel kérdezgettem a 4-cmc-ről és társairól mert azok is katinonok. Mondjuk úgy tudom a butilon, hexedron inkább olyasmi mint az mda. Az alfa php-pvp elvileg meg a flakka és elvileg veszélyes. 4-cmc meg ezek a mefedron szerű cuccok helyett jöttek? Csak ezek már lehet egy 4-mechez képest is nagyon gyengék. És azok alapján a designer szerek közűl amiket leírtál nem úgy vettem észre mintha nagyon party drogok lennének. Úgy látom mostmár a jó kis lsd-t hamisítják. Kitudja mikkel, pl nem is olyan rég ki jött egy dob nevű hatóanyag. BromoDragonfly és elvileg az nagyon veszély és 4 napos halucinációt okoz, és még amfetamin származék is gondolom hatása alatt alvás lehetettlen "nem mintha más ilyen szer hatása alatt lehetne aludni" kitudja ez a többi milyen! A kratomok pedig elvileg nem olyan jó cuccok. Gondolom a khat azért jobb, de lehet nincs olyan se mint egy metilon!
2020. jan. 18. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!