Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudom tulélni 3 müszakban...

Hogy tudom tulélni 3 müszakban heti 6 nap munkát?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehéz..heti 5 nap is sok de 6 nap á
2020. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a legrosszabb. Gondolom 6 nap meló és 2 nap pihenőben dolgozol. Ez gyilkos tud lenni főleg az éjszakai műszak, normálisan átállni sem fogsz tudni. Én 5 napot dolgoztam így 3 műszakban az is durva volt, az éjszakázást nem bírtam. Aztán megpróbáltam a 12 órás műszakot 2 nap munka 2 nap pihenővel, az sem egy piskóta de még szerintem ez a legkibírhatóbb még éjszakából is. Igaz hogy 12 óra ami eleve gyilkos munkarend e 2 napot éjszakázni szerintem az kibírható, én legalább is ezt bírom rendesen, és a szabadidőm is több. Nappalosba oké hogy 6-18 ig dolgozom de ha csak 8 órába dolgoznék ennyit hiába érnék haza délután fél 3 ra már semmihez nem lenne erőm így 12 órába szintén ez van de akkor nem is megy el a napom jóformán és amikor pihenő nap következik ami majdnem 3 nap mert befejezem, egyik nap 18 órakor a munkát, hazamegyek utána 2 teljes napot otthon vagyok és a 3. napon csak este megyek tehát ez rengeteg szabadidő ami szerintem sokkal jobb. Igaz hogy így a hétvégéim is munkával telnek de 6+2 esetében még ennyi sem volt és persze az ünnepnapok is munkával mennek kivéve a karácsony meg a Szilveszer, Új év. A többi ünnep munkával telik húsvétból egyedül a húsvét vasárnapot szoktuk megkapni pihenőnek, hogy mégis csak a családdal lehessenek az emberek de ez is csak az elmúlt 2 évben lett bevezetve nálunk.

Én azt mondom neked kérdező ezt csak akkor bírod ki ha hozzászoksz viszont erre nagyon kevesen fognak tudni, és bizony egy idő után kifogsz merülni, ez egy gyilkos munkaidő, ez a legrosszabb. Nekem még a 3 12 órázás amiből az egyik túlórába megy az elviselhetőbb pedig az is kemény tud lenni. De nem vagyunk egyformák van aki bírja, van aki nem. Van aki csak egy műszakot bír. Van aki csak kettőt. Én pályakezdőként 2 műszakba dolgoztam csak délelőtt és délután. Mondjuk szerettem is. Délutános annyiból volt jó hogy sokáig aludhattam, elintéztem a dolgomat délelőtt és délután mentem dolgozni. Munka után 22:30 ra hazaértem, megfürödtem és aludtam, ez is simán kibírható volt. Amikor bevezették az éjszakázást aztán a 6+2 munkarendet na az volt a gyilkos.

2020. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hétfőtol péntekig szombaton túlóra ha tetszik ha nem bejösz vasárnap pihenő hétfő kezdődik elölről
2020. jan. 19. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!