Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 14 nap folyamatos esti...

Ha 14 nap folyamatos esti vedelést (2lbor+pár sör) követően hirtelen leállok, mennyi esélyem lehet delírium tremensre?

Figyelt kérdés
Előtte vedeltem 3 hónapig átlagosan heti 4-6 alkalommal ugyaniylen mennyiségben, tehát akkor volt pár fékezős nap. Előtte 1 évig nagyivó voltam, előtte majd másfél évig absztinens, előtte meg 8 éven át vedeltem hasonló intenzitássel, illetve van amikor jobban is.
2020. jan. 19. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes befeküdni pszichiátriára ha le akarsz szokni.
2020. jan. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
2020. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A delirium tremens vagy kialakul, vagy nem. Ha igen, az általában az utolsó alkohol-bevitelt követő kb. 72 órán belül bekövetkezik. De nem feltétlenül kell delíriumig eljutni, épp elég egy súlyos megvonási tünet is, ami kórházi kezelést igényelhet. Én sajnos sokszor átéltem, igaz, alkohol+gyógyszer kombóval. Ami az ilyenek után történt, azt az ellenségemnek sem kívánom.. Általában 2-3 nap "tiszta állapot" után következett be, olyan hirtelen, mint a villámcsapás. Legtöbbször kórház, sürgősségi lett a vége, olyan brutális rosszulléteim voltak.
2020. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!