Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok többet aludni,...

Nem tudok többet aludni, valami tippek? Ez már inszomnia?

Figyelt kérdés
Vakációban későn feküdtem,5-6kor és délután keltem fel mindig. Csakhogy hát elkezdődött múlthéten a suli,gondoltam nem fekszem le és úgy megyek hétfőn,másnap este visszaállítom a biológiai órámat.. Gondolom nem kell mondanom,hogy nem így történt. Délután aludtam 4 órát kb és éjjel nem tudtam egyet sem. Másnap megint gondoltam éjjel alszom egy jót,megint nem vált be mert délután lefeküdtem. Azóta,tehát második hete lesz ez,hogy délutánonként alszom egy 3 órát, éjjel meg mostmár tudok de max akkor is 3-at. Hétvégén mindkét nap ment a 12 óra de reggeli lefekvéssel,mint a vakációban,tehát reggel 5kor lefeküdtem és délután 5kor keltem. Ha kihagynán a délutánt,félek összeesem estig mert azért ez a délután 3 óra - éjjel 2-3 óra alvás nem túl biztató..

#alvás #fáradtság #álmtatlansàg
2020. jan. 21. 06:04
 1/2 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni mi vitt rá arra a szünetben és hétvégén, hogy hajnali 5-kor feküdj le és délután 5-kor kelj. Ez abszolút nem ideális, teljesen felborítottad az alvási rendszeredet. Csak úgy fog menni, ha a délutáni alvást kihagyod, s hétvégén eszedbe ne jusson kora reggelig fent lenni, vagy délután szunyókálni még 2-3 órát. Vissza kell szoktatnod magad!
2020. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hagyd ki a délutáni alvást, told ki kora estig, és akkor pont visszaállsz, kora estétől kora reggelig fogsz aludni.
2020. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!