Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Két egymás utáni ct?

Két egymás utáni ct?

Figyelt kérdés

Voltam koponya ctn, es az elso ct utan, 5 perccel visszahivtak hogy “bemozogtam” es uj felvetel kell. Muszaj volt mennem, viszont elegge felek hogy tul nagy sugardozist kaptam, es lesz valami kovetkezmenye.

A CT kontrasztanyag nelkul zajlott, es allo helyzetben, tehat nem a modernebb fekvo gep volt, hanem olyan mint a rontgen, csak korbe ment a gep ugyebar. Nem tudom ez mennyire szamit, de ennek elvileg kisebb a sugarzasa mint a fekvo ctnek.


Valaszoljatok kerlek, mert eskuszom nagyon aggodom emiatt. 22/L



2020. jan. 25. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lessz következménye,ne aggódj.
2020. jan. 25. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Én még nem láttam álló CT-t,de ha van is,biztos nem kisebb a dózis,hacsak nem valami fogászati CT.

Dupla dózis az viszont biztos amit kaptál,mert újra csinálták.

Hol készült?

2020. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, főként fogászati ct-ket csinálnak ott, de arckoponyát is lehetett ott csináltatni. Ilyesmi volt a gép: [link]


Tényleg kisebb egy ilyennek a sugárterhelése?

2020. jan. 25. 18:03
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Amúgy sima CT-nél is körbemegy a gép, csak nem látod, mert benne van egy keretben.

Ez pontosan nem tudom mit tud kimutatni és mekkora dózissal működik, de normál esetben szerintem kb. 2-3 mSv egy ilyennek a dózisa, mármint effektív.

A legkisebb bizonyítottan rákkeltő szint: 100 mSv/év.

Az akut (egy napon belüli) sugárdózis tünete:

0 – 250 mSv: Nincs tünet.

CT-re léteznek mindenféle dóziscsökkentő technikák, ezeket alkalmazzák a gépek és persze van egy határ, amit nem is léphet túl a gép, letilt egyszerűen.

2020. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a részletes választ!!
2020. jan. 25. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!