Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Durva szőrtüsző benövés ellen...

Durva szőrtüsző benövés ellen mi a teendő?

Figyelt kérdés

A mellemen (igen, lányoknak is van) benőtt egy szőrtüsző. Próbáltam megnyomkodni, hátha "előbukkan" de nem sikerült és még jobban fájt. Próbáltam ma lefertőtlenített tűvel kiszedni, de most még jobban begyulladt, fáj és sebes is lett a tű miatt ahogyan próbáltam benyúlni alá. Most lefertőtlenítettem az érintett területet és tettem rá Tetran gyulladáscsökkentő krémet, majd sebtapaszt.


Egy pár napig most hagyom pihenni, mert fáj és gyulladt. Mit tudtok ajánlani? :( Látom a fekete szőrt de akárhogy próbálok alányúlni, csak a bőröm sérül... Milyen praktikákat tudok?


2020. jan. 25. 11:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Olvastam bőrradíros, meleg vizes dörzsöléses módszert is, de nem tudom mennyire segítene.


Előre is köszönöm. 20/L

2020. jan. 25. 11:25
 2/4 A kérdező kommentje:
Érdemes várni, amíg lemegy a gyulladás és hagyjam, hogy majd magától bújjon elő? Vagy nem szabad várni, mert "betokosodik"?
2020. jan. 25. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is vedd le róla a sebtapaszt. Mosd meg hideg vízzel, fertőtlenítsd le. Bőrradírt az amúgy is sebes melledre nem ajánlom, mert csak rontasz a helyzeten. Ha van otthon csipesz, azzal egyszerűbb kiszedni a benőtt szőrt. Természetesen azt is fertőtlenítsd le.

Ha nagyon nem megy, akkor menj el sebészetre.

2020. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem tudok benyúlni alá még tűvel sem, csipesszel meg végképp.
2020. jan. 25. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!