Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőrákom lehet?

Tüdőrákom lehet?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Kissé hipohonder.

Mostanában elég sokat köhögök szárazon, és sokszor enyhén fáj a mellkasom. Az elmúlt nap egyik köhögés alkalmával véreset köhögtem fel.

Mostanában elég sokat fájnak a vállaim és elég fáradt is vagyok, sok pihenés ellenére. Ugyan stresszes vagyok, de étvágyam sincs sok és fogytam egy hónap alatt 6 kilót.

Természetesen megyek vele orvoshoz, de szerintetek ez mi lehet?

Ennyi idősen van esélyem tüdőrákra?

Illetve ha igen, melyik stádium lehet ez?


2020. jan. 29. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem már nem érdemes orvoshoz menni. Rendezd el a dolgaidat!
2020. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, sokféle légúti betegség van. Bár ha dohányzol, akkor van esélye a ráknak is. Menj el tüdőszűrésre, az kideríti.
2020. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Legalább egy tüdőszűrésre elmehettél volna.
2020. jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj dokihoz, habár lehet, hogy már késő.
2020. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Mit késő már 19 évesen??? Felesleges paráztatni a kérdezőt! 19 évesen kizárt, hogy rák, de azért menjen orvoshoz!
2020. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

Szintén hipohonderként is mondhatom, hogy a tüdőráktól pont nem kell félned: az Egyesült Királyság statisztikái szerint 2014-2016 között évente átlag 5 esetet regisztráltak a korcsoportodban, ami egy akkora országban azt jelenti, hogy 1000000 korcsoportbeliből kb 1 ember volt érintett. Ha nem dohányzol, az még inkább javítja az esélyeket (ez a jövőre nézve lehet fontos). Ettől függetlenül orvoshoz mennék persze. Mint hipohonder, én is sok veszélyes betegséget látok a tüneteim mögött, de eddig egyik sem igazolódott, illetve sok mindentől félnék, ha véreset köhögnék, de a tüdőráktól a fentiek fényében pont nem.


TL;DR: van esély de mikroszkopikus más lehetőségekhez képest (amik viszont lehetnek olyanok amiket orvosnak látnia kell)

2020. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! :) Remélem tényleg nem lesz baj.
2020. jan. 29. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!