Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány órát kell aludni naponta,...

Hány órát kell aludni naponta, hogy a teljesítőképesség ne romoljon?

Figyelt kérdés
20/F

2020. febr. 7. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő.


Én eleve sokat alszom, és ez 50+-os koromra se sokat változott. :-D 8-8,5 óra. Szerencsére megtehetem, hogy óra nélkül akkor keljek, amikor magamtól felébredek.

2020. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő, illetve attól is függ, hogy MIKOR alszol x órát.

Nekem néha 5 óra bőven elég, máskor 8 óra alvás után is hulla vagyok, attól függ mikor kell felkelnem.

(Meg hogy a hónap melyik időszakában vagyok, de ez téged nem érint. :D )

2020. febr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6-8 óra. Neked még a korodból kifolyólag több alvásra van szükséged mint pl egy 50 évesnek,de mint ahogy leírták már,ez egyénfüggő. És lehetőleg éjszaka legyen az alvás ne nappal. Többet érsz 6 óra éjszakai alvással mint 8-9 óra nappali alvással
2020. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én amikor 20-30 éves voltam pont akkor aludtam nagyon keveset. 4-5 óránál többet nem aludtam

Hajtott a munka a család, a családi ház építés , minden.

Most már hogy minden kész van egy kicsit ellustultam, most alszok 7-8 órát.

2020. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tapasztald ki, mert tenyleg egyenfuggo. En 8-9 ora alvas utan tompa vagyok, faj a fejem. 6-7 ora alvas utan lehet, hogy picit faradtan ebredek, de kb 10 perc alatt ugy felebredek, hogy boven friss vagyok egesz nap.
2020. febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak egyénfüggő, hanem időszak-függő is. Vagyis az egyén életében is változó, hogy mikor, mennyi alvás szükséges. De hát ezt úgyis érzed.


Én általában 7-8 órát szeretek aludni, viszont most influenzás voltam, ami nagyon legyengített. Hiába múlt már el, még mindig nem az igazi, és túlzás nélkül mondom, hogy volt olyan nap, amikor 12 órát aludtam. :D


Ellenben, amikor mondjuk utazom, és új városokban vagyok, akkor alig várom, hogy indulhassak sétálni, körülnézni; olyankor mondjuk 5-6 óránál többet nem alszom soha.


Szóval egyén- és helyzetfüggő is.

2020. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
fent írták egyénfüggő, igen. Amiről nem volt szó: nagyon fontos a a teljesítőképesség szempontjából, hogy ritmusban történjen az alvás-ébrenlét. (pl. nekem 6 és fél óra elég, de csak akkor, ha ugyanakkor kezdem az alvást és ugyanakkor ébredek, magamtól. Ha ebből kimozdulok, romlik az ébrenlét minősége) Oka: A ritmus áthatja életünket, a kozmosz is, a fizikai testünk is, ritmikus rendszereink, a keringés, légzés ritmusban működik, ezzel nem kell foglalkoznunk, de amit tehetünk ez ügyben, azt hasznos és jó megtenni. Mert a mozgás, a beszéd a gondolkodás a munka is áthatott a ritmussal.
2020. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!