Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szédülök, ha megmozdulok...

Miért szédülök, ha megmozdulok? Ezt úgy értem, ha már egy kicsit is megmozdulok, akkor forog körülöttem az egész szoba. Ez 1-2 percig szokott tartani utána megint semmi, amíg nem mozdulok meg.

Figyelt kérdés
Így egésznap csak az ágyban fekszem, fáradt vagyok. Ez az egész tegnap délután kezdődött, amikor hazaértem suliból. Szerintetek?

2020. febr. 8. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem bujkál benned egy influenza, vagy nagyon alacsony a vérnyomásod.

Jobbulást neked, gyógyulj meg!

2020. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként az a véleményem, hogy biztosan BPPB-d van. Benignus paroxizmális pozícionális vertigó. Ez egy tök jóindulatú de nagyon kellemetlen betegség. Az az oka, hogy egy pici fülkristály aminek az egyensúlyozásban és a fej pozíciójának érzékelésében van szerepe elszabadult a belsőfüledben és most az egyensúlyszerved félkörös ívjárataiban úszkál, ez szédülést okoz fejfordításra.


Gyógyszer nincs rá, műteni nem lehet, előbb-utóbb elmúlik magától amikor feloldódik a kristály, vagy kikerül az ívjáratból. Utóbbit viszont lehet segíteni. Keress rá akár YouTube-on az Epley tornára vagy manőverre, ezt lehet csinálni otthon naponta többször és igazából ezzel lehet kicsit gyorsítani a szédülés elmúlását. Mind a két oldalra érdemes kipróbálni és abba az irányba kell csinálni amelyikre rosszabb a szédülés. A torna közben rosszabb lesz a szédülés szóval érdemes lavórt odakészíteni hányás esetére.


Ha nem akar hétfőig elmúlni azért a háziorvosodhoz érdemes elmenni. Amikor nekem volt, egy napig tartott és még utána egy hétig volt ilyen kellemetlen bizonytalan érzésem.

2020. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és a betegség mozaikszavát elírtam, BPPV a neve.
2020. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam is időnként jelentkezik. Nagyon rossz érzés. Viszont, én a depressziómra fogom. Akkor jelentkezik gyakrabban ha túlterhelt vagyok.
2020. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére már sokkal jobban vagyok, és már nem szédülök annyira, már csak egy kicsit rosszabb a közérzetem és ennyi!
2020. febr. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!