Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek tartósan àgyban fekvő...

Akinek tartósan àgyban fekvő beteg volt idős rokona, ott meddig èlt a beteg?

Figyelt kérdés
A mi esetünkben a beteg 91 èves, màsfél ève kapott agyvèrzèst. Akkor mèg ki tudott ülni az àgy szèlère segítsèggel, most màr àtfordulni sem tud egyedül. Tudom , hogy minden eset màs, de màsok tapasztalataibòl kèpet kaphatok arról , meddig szenvedhet egy ilyen àllapotú beteg. Előre is köszönöm a vàlaszokat, ès együtt èrzek mindenkivel aki ilyen csalàdi helyzetben van, volt vagy lesz.
2020. febr. 9. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám csípője tört el, amikor megcsúszott a jeges járdán.

Kórházban felfekvést és sok háton fekvés miatt tüdő gyulladást is kapott.

1 évig ápoltuk. 1 évig minden nap szenvedett.

Egy el nem takarított hóesésből kifolyólag.


1 év. Nálunk ennyi volt.

2020. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon komoly kérdés, és sajnos a hangvétele is igen negatív, de sajnos jogos.


Nekem a szüleim az érintettek. Az édesanyám exikózissal ment be, de voltak neki szerintem korábbról "rejtett betegségei" is. Voltak pillanatok, amiket elkaptam, amik jellegzetesek voltak. Egyre gyengébb lett, míg az utolsó napján, amikor még élve láttam, nagyon gyengének tűnt, éppen ezért értesítettem a család többi tagját, hogy szerintem most nagyon rossz állapotban van. Másnap kaptam a telefont, hogy elment.


Vannak momentumok, amik megragadnak az emberben, és ha elkezd fátyolosodni a tekintete, nagyon lassan és halkan beszél, az számomra azt mutatja, hogy közeleg az idő. Ha nem fordul ál, önmagában még "csak" a fizikai dimenzió az érintett ha látod, hogy felakad és jól érezhetően nem érzékel téged, akkor onnan kezdve nem lesz már sok napja.


Édesanyámnál a folyamat egésze kb fél évig tartott. Most per pillanat édesapám van benn, és édesanyámnál látottakból tapasztalatot szerezve próbálok én is "tippelni", hogy várható-e még haza és ha nem, akkor mennyi ideje lehet.


Tudom, nagyon előtted lehet a kép, de azért próbálj meg elvonatkoztatni ettől; próbálj meg ne arra koncentrálni, hogy mikor jön el az óra, hanem arra, hogy minden napot úgy élj meg vele, hogy az akár az utolsó is lehet. Békében válj el tőle, a konfliktusokat próbáld lerendezni - ezzel csökkented a legjobban a szenvedéseit.

2020. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
71-79 éves koráig feküdt mamám. Itthon, kórházi rácsos ágyban. Láb nélkül, fél oldalra bénán.
2020. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Én szeretnék meghalni ha így lenne akár öregen, akár most. Láb nélkúl minek élkek vagy ha másra szorulok. Mi ebben a jó? Hogyan lehet ilyen helyzetben öngyilkos az ember? Mert szerintem ez a legjobb megoldás. A tatabányai családírtó elvágta késsel a torkát az orbos kommentàlta hogy így percek alatt meghal az illető. Úgyhogy szerintem én ezt fogom tenni ha eljön az idő. Így ahogy leírtátok két napot se szenvednék, se mást nem hoznék klyen helyzetbe hogy ellásson.
2020. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

8 évig. 71-79 éves koráig feküdt rácsos ágyban (kórházi) mamám otthon, velünk. Láb nélkül, és bal oldalra bénán.

Érszűkület miatt vágták le a lábát.

Nagyon nehéz volt az ápolása, anyukám bele is betegedett...

Egy ilyen beteg ember általában éjjel fenn van, nem alszik, így a család többi tagja sem tud pihenni.


Ő ki tudott ülni tolószékbe segítséggel.


Közben kapott szívrohamot, rák lett az arcán... Állandó fantomfájdalmakkal küzdött. Attól tramadol függő lett szinte.. Á, nem is írom le. Nagyon sokat szenvedett :'(


Csak egy imám talált meghallgatásra:kórházban ment el örökre, nem otthon. Anya szívrohamot is kapott volna szerintem...

2020. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha fordulni sem tud, mindenképoen írassatok fel neki DECUBITUS elleni matracot!! (felfekvés elleni tüskés matrac)

Nagyon fontos!!

2020. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Olyan matraca van, ami megelőzi a felfekvèst, felfújt hurkàkból van, ès felvàltva leengednek, hogy sehol se èrje folyamatos nyomàs. Itthon àpoljuk, ès òriàsi teher, mi is belebetegszünk.
2020. márc. 7. 00:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyukám 7 évig feküdt magatehetetlenül, úgy kellett etetni, itatni, mert a keze is megmerevedett, 82 éves koráig élt.
2020. máj. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mègegyszer. 3 év és majdnem 8 hònap volt, mìg àgyban szenvedett. Mèg el sem vittèk, azt vàrom. Màr bèkèben nyugszik.

Kitartàst kìvànok mindenkinek, aki hasonlò helyzetbe kerül.

Remèlem egy ismerősöm sem fogja azt hinni, hogy viccből ìrom ki àprilis elsejèn a facebookra, hogy meghalt.

2022. ápr. 1. 04:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!