Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel után: Mit jelent a...

Vérvétel után: Mit jelent a MONO? Minek a röviditése? Mit jelent ha magas ez a MONO? 16/F

Figyelt kérdés
Most volt vérvételem minden rendbe volt amire eddig koncentráltam, vashiányos vérszegény voltam.. az elmúlt pár hétbe nagyon rottyon vagyok szédülés, hányingerem van az iskolába, eszméletlenül fáradt vagyok amikor haza jövök, amikor felkelek akkor is, néha napján annyira szédülök, étvágyam megnövekedett... orvos azt mondta lehet hogy még jobban vashiányos lettem- most voltam vérvételen és kiderült tökéletes mostmár a vasam, viszont ez a MONO meg hirtelen feltűnt és nagyon magas a véremben, 1-6ig van a normális értéke nekem meg 9 (nem tudom mértékegységét)

2020. febr. 12. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Monocyta, egyféle fehérvérsejt? A 9 nem magas érték, apró gyulladás, pld. megfázástól.
2020. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Monocita szerintem, egy fehérvérsejt fajta. Viszont egy 9-es mérték miatt még nem kell aggódni. Ennél sokkal magasbbanak kéne lennie, hgy gond legyen vele. Esetleg jelezhet gyulladást a szervezetben a magas érték, de ez nem az, semmi vész. Lehet csak bekaptál valami influenza szerűséget. Ne legyél hipochnder, még olyat se láttam aki folyton vérvételre jár hgy meglegyen a tökéletes vérkép. :D
2020. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Monocita. A referencia tartomány egyébként laboronként eltérő, egy körülbelüli értéket szoktak megadni, mert statisztikák alapján határozzák meg. Ezért sem foglalkoznak azzal, ha egy picit magasabb vagy alacsonyabb valamelyik érték. Én is nemrég voltam vérvételen, azon a referencia tartomány 2-8 között van. A 9-es érték sem így sem úgy nem számít magasnak, nagyon magasnak meg végképp nem. Ne izgulj.
2020. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem izgulok meg semmi, nem is megyek gyakran vérvételre stb. Csak okát keresem miért vagyok ennyire rosszul... Lehet tényleg elkaptam valami influenzát, megfáztam vagy valami. Amikor elkezdtem érezni aznap előtt kicsit hidegebb vizzel mostam hajat. Fehérvérsejtek száma alacsony, lehet elkaptam valamit vagy más egyéb
2020. febr. 12. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!