Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megtörténhet az hogy szívroham...

Megtörténhet az hogy szívroham veszélyben vagyok edzés után az én családi anamnézisemmel? 21/N

Figyelt kérdés

Itthon végzek 15 kg-os kézi súlyzó al edzést 2*100 lábemelést előre hátra és 2*100 lábemelést oldalra.

3*100 hasprést és 2 perc teljes testsúly megtartását majd a végén 100 guggolást a súlyzóval.

Ennek a gyakorlatnak a végén szokott jelentkezni a rosszullét, fél órás szédülés,félarc lezsibbadása, egyik fül teljes bedugulása.

Utána olvastam ezek állítólag a nagy okos goggle szerint a kezdődő szívroham tünetei lehetnek edzések után ha többször jelentkeznek. Nekem általában minden 2-ik edzés után jelentkezik.

Édesapám stroketol kapott 33 évesen, apai nagypapám több szivuteten esett át, sőt edesapamnak lyukas a szíve, nekem kiskoromban volt szivzörejem, szívbillentyűzavarom.

Amiatt aggódok egy kicsit hogy viszonylag ugye gyakran vannak ezek a tünetek, de 21 éves létemre nem fogyasztók alkoholt, nem cigizek, drogozok szóval csak nem lenne baj az edzéstől.


2020. febr. 12. 16:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A guggolas után van mindig a teljes káosz, úgyhogy azon gondolkodtam hogy teljesen kiiktatom, viszont maga a guggolas a legjobb a popsiedzesek kozul
2020. febr. 12. 16:54
 2/11 anonim ***** válasza:
Agyi es a hajszálerek nem bírják a terhelést . Van erre ér edzes váltózuhanyok és elelmek meg növenyi kivonatok . Egyoldal7 feherjedús sok szenhidrát cukor sózás árt . Volt már 2 infarktus , szrók , 2 mélyvénás trombim 40 éves korom előtt . Oda kell figyelni sok mindent betartank mert ki lehet huppani a jat3kbôl meg lerobbanva szenvedni .évtizedekig ....
2020. febr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A tüneteid aggasztóak, nekem soha semmi ilyesmi nem volt edzés után, ki kellene magadat vizsgáltatni és utána elkezdeni edzeni, meg kitalálni, hogy, melyik gyakorlat borítja ki ennyire a szervezetedet és azt kihagyni.
2020. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szültem egy gyereket másfél éve és ha azt a terhelés kibirtak az agyi ereim és nem pattantak el akkor miért egy edzés akár kicsinalni?
2020. febr. 12. 17:08
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:

A szülés nem ugyanaz, még akkor sem ha annak is (is!) megvannak a maga nehézségei. Egy szülés nem jelenti azt, hogy akkor az ember bármit kibír, szóval jobban jársz ha irányba veszed az orvost és kivizsgálnak. Legfeljebb semmit sem találnak, de legalább megtetted a magadét. Akkor lehet, hogy csak neked sok a terhelés és kicsit lassítanod kellene. Egy jó edző is fogja tudni akkor, hogy hogyan állítsa be a fokozataidat az edzésben.


Egy orvos ilyen esetben mindenképpen jobb elsőnek, és ha végez egy terhelése vizsgálatot, az neki már elég is lehet.


De szerintem egy 21 éves nőnek a 15 kg-os kézi súlyzó soknak tűnik, még két karra elosztva is. A 3 x 100 hasprés is annak tűnik. Itt a fokozatosság is fontos, mert ez több éves edzés mellett már alap is lehet, de azt nem írtad, hogy hány éve csinálod, milyen fokozatokkal és mióta jelentkezett ez a tünet.


E nélkül inkább a fentiek szerint gyanús. Ha most kezdted, akkor ez biztos sok kezdésnek.

2020. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Régen futottam gyerek előtt napi 1 kmt kb. És futás ugye az meg kardio és érdekes módon nem estem egyszer sem össze... Nem voltak ezek a tünetek, persze a pulzus az fel ment kivorosodtem kb negyed óra után persze helyrealltam.Viszont maga az arczsibbadas és maga a szédülés ezzel a fuldugulassal párosítva az nagyon kellemetlen tud lenni és sajnos ilyenkor rögtön bevillan szegény apam akinek 30 as éveiben lett strokeja és ő meg lovagolt előtte sokat.

Most is helyre áll a pulzusom az edzés után kb fel órával, a zsibbadás a fejemben is kb fel óráig tart, én csak a családi anamnézis miatt parázok mert apám felől sajnos vannak ilyen rendellenesegek.

EKG volt kb 4 hónapja és akkor egy kis kilengesem volt, bár tény hogy gyermekkoromban sokat szúrt a szívem, és most is volt olyan hogy nagyon para beszur mint egy kés akkor nagyon megijedtem, ez iskb 4 hónapja volt, emlékeszem felkialtottam anyámék ak hogy Jóisten szivroham úgy fáj egy pillanatra.

2020. febr. 12. 17:35
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:

Ilyen tünetekkel mindenképpen menj orvoshoz. Bocsi, hogy így nyomatékosítom, de legyen már ennyi eszed. És mindent mondj el az orvosnak, ne hagyjál ki semmit, mert nem az a dolga, hogy kitalálja neked milyen tüneteid vannak még. Itt is látod nem írtad meg, ami kérdés volt, hogy mióta csinálod ezt az edzést, csak a régebbi futásról írtál, de a futás sem azonos a súlyzós edzéssel. Mert nem ugyanaz és a tapasztalataid szerint sem ugyanaz.


Tehát gyerekkorodban volt szívvel probléma és a családban is. Irány az orvos. Ha semmit sem talál, akkor azért még másikhoz is menj el.

2020. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó hát megprobalok kicsit lights abban edzeni.
2020. febr. 12. 18:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Visszavettem a súlyt 13kgra és nem hirtelenoedve nem kapkodva csinálom hanem úgy ahogy jól esik és ez most nem is okoz annyi bajz egyelőre.
2020. febr. 12. 18:45
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagy súllyal csináltam eddig kapkodva fájdalmasan leeroltetve túlzásba vive nem csoda a rosszullét ha azt nézzük.
2020. febr. 12. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!