Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sos! Magnézium hiánytól...

Sos! Magnézium hiánytól ennyire gyors szívverés és mellkasi nyomás?

Figyelt kérdés

Páromon ma délután újra előjött ez a tünetegyüttes:

Elkezdett nagyon hevesen dobogni a szíve, de tényleg nagyon gyorsan, látszott rendesen és a nyaki erei is lüktettek. Mindeközben annyit érzett hogy kissé nyom a mellkasa, mintha beszorult volna a levegője.

Más tünete nem volt, nem szédült és nem gyengült.

Én nagyon megijedtem, szaladtam volna vele a kórházba de nem akarta. Azt mondja 3 éve is volt ilyen tünete, kardiológián is volt ahol azt mondták makk egeszseges a szíve és magnézium hiány miatt történt ez vele. Aztán bevette a felirt adagokat és most,3 év után jött ez elő újra.

Ami aggaszt, hogy először legalább 1 oran keresztül nem múlt el neki.

Majd elmúlt(vett magnéziumot is) és most este újra előjött, kb 6 percig tartott.

Lemértem közben a vérnyomását, a heves dobogás közben a vérnyomása nagyon alacsony (94/60) majd ha vége a tünetnek beáll normalisra.


Kimerült és túlhajszolt is volt a napokban .

Ennyire komoly tüneteket okozhat a magnézium hiány? Lehet baja a szívének akkor is ha akkor azt mondták hogy egészséges? Tévedhettek, menjünk máshova?

Nagyon megijedtem, adjatok valami tanácsot. Most alszik én meg nem tudok.

Egyenként ő 28 evés férfi.


2020. febr. 13. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
3 éve a kardiológián csináltak szív UH-t, Holtert?
2020. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt most nem tudom megmondani, konkrétan nem említette hogy milyen vizsgálatokat végeztek, csak hogy még azzal viccelődtek, hogy ezzel a szívvel elélhet 100 évig is.

Már alszik ,de holnap megkérdezem.


Ő Nem parázik enyire mert azt tartja, hogy pont így volt akkor és csak a magnézium volt a ludas.

De mi van ha most komolyabb, súlyosabb a helyzet? És egy ilyen közben leállhat a szíve? Hisz a vérnyomás nagyon alacsony. Ma első alkalommal kissé hideggé váltak a végtagjai kozben, de lehet az ijedségtől is, meg látta rajtam hogy teljesen kivagyok.

2020. febr. 13. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Magnézium hiány ennyi idősen ilyet nem okoz! Alacsony vérnyomás már inkább. Nem megijedni fiatalon de keressetek kardiológust lehetőleg másikat, esetleg 10 ezer körül egy magánt. Voltam hasonlóban.
2020. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan olyan brutál szívdobogást csinált a magnéziumhiány,hogy az ügyeleten gondolkoztam. Sose volt ilyen gondom,de most terhes vagyok és elbagatelizáltam a magnéziumpótlást. Azóta 500 mg-ot szedek naponta és elmúlt a tünet. Érdemes egy próbát tenni,hogy napokig emelt dózist szed. És egy pajzsmirigypanelt is kellene csináltatni. Magas tsh-nál nekem is volt ilyen tünetem is. Persze ha a szívprobléma tényleg kizárható.
2020. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Több mint valószínű Nem végeztek Holtert, azt említette volna. Csak egy egyszeri kivizsgálás volt.
2020. febr. 13. 22:15
 6/9 anonim ***** válasza:
A mellkasi nyomás és az alacsony vérnyomás természetes akkor,amikor szívritmuszavara van az embernek. Azért kérdeztem a kardiológiai vizsgálatokra,mert ilyet egyébként egészséges embereknél legtöbbször szívbillentyű hiba szokott okozni. Egyébként a magnéziumhiány is okozhat ritmuszavart.A háziorvos kérhet magnéziumszint vizsgálatot laborból.
2020. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem csináltak Holter, szív UH-t,akkor mindenképpen meg kell azokat csinálni. Menjetek el kardiológiára!
2020. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szív ultrahangot és Holtert kell csináltatni! Ilyen brutális tünetet nem okoz ennyi idősen a magnézium hiánya.
2020. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Gyakorlatilag megválaszolta a kérdező a kérdést:


Túlhajszolt, kimerült.


Ennyi, stresszes.


A magnézium hiány nem okoz ilyet, a túlhajszolt élet stressz, kb bármilyen pszichoszomatikus dolgot tud okozni, legtöbbször magas, pulzus, vérnyomás, szívdobogás érzés (palpitatio), szédülés, étvágytalanság, álmatlanság stb.


Sorolhatnám reggelig.


Később kialakulhat nála egy stresszbetegség, amitől majd pánikbeteg lesz és behaluzza a tüneteket, mint a mellkasi nyomást, holott a szívének semmi baja sincs, de az agya ezt csinálja.


Pihenjen, vagy keressen pszichológust, váltson életmódot, vagy melóhelyet, ami okozza nála a gondot.

2020. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!