Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 évesen lehet szívrohamom?

16 évesen lehet szívrohamom?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 napban olyan dolgokat amiket ezelőtt még soha.

Először volt egy olyan érzésem mintha kilépnék a világból

Másnap folyamatosan szúrt a szívem vagy fájt a mellkasom

Ma már időközönkét fáj a szivemnél néhány órája emellett fájt már mindkét karom és a hátam is

Illetve állandóan ájulás közeli állapotba érzemmmagam.

Ezek lehetnek a szivroham előjelei?

Utana olvastam hogy mitől alakulhat ki de nállam egyik tényező sincs meg a stresszen kívül.

Ha mégis az lenne hogy vegyem rá a szüleimet hogy elmehessek orvoshoz? Szerintük csak be beszélem magamnak es nem veszik komolyan. Nagyon szeretném hogy igazuk legyen de félek hogy nincs...



2020. febr. 14. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, de nagyon ritka. Ha volt halálfélelmed is, ezek alapján szerintem pánikrohamnak tűnik. De ezt csak orvos állapíthatja meg, és ki kell előtte zárnia a szív, vagy más eredetű betegségeket, a megfelelő diagnosztikai eszközökkel.
2020. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Akár lehet is, de az ún. pánik betegségnek (pánik roham) is lehetnek hasonló tünetei (ás az gyakoribb). De még egy jópár más betegség tud hasonló tüneteket okozni. Érdemes orvossal megnézetni, hogy mi lehet a háttérben.
2020. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha pánikbetegséged van, akkor is orvoshoz kell menned, mert magától nem múlik el.
2020. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Pánikroham. Pszichológus.
2020. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tehát valamiféle pánikbetegség képes pont ugyan azokat a tüneteket kreálni amiket egy szivroham?
2020. febr. 14. 20:31
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Igen, nekem is mindkét kezem elzsibbadt( bár szívrohamnál csak az egyik kar zsibbad el), nagyon erős nyomást éreztem a mellkasomnál, el akartam ájulni. Azt hittem mindjárt meghalok ott helyben:(

Mindenképp vizsgáltasd ki, beszéld rá a szüleidet, hogy elmehess orvoshoz!

2020. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem jelenleg csak a jobb karom zsibbad meg a melkasom fáj.. sajnos nem tudom higy vegyem rá őket. Mist is megpróbáltam de ők inkább a pszichiátriára szeretnének befektetni..
2020. febr. 14. 20:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Pont az a lényege! Igazuk van, de nem kéne befektetni, gondolom, nem vagy önveszélyes, egy ambuláns pszichológus is megteszi. Rossz a viszonyod a szüleiddel, igaz?
2020. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szorongás, pánikbetegség klasszikus tünete ami neked van.
2020. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezek egyáltalán nem szívroham tünetei.
2020. febr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!