Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét utáni lelki probléma lehet?

Műtét utáni lelki probléma lehet?

Figyelt kérdés
Volt egy komoly, életmentő műtétem, ami nagyon megviselt, fizikailag, és lelkileg is, mert azt hittem, hogy mindennek vége lesz. Sikerült a műtét és meggyógyulok, de még mindig bennem van az a szörnyű érzés, ami előtte volt, úgy érzem megtörtem, és azóta sokmindent átértékeltem. Azzal próbálom nyugtatni magam, hogy mekkora szerencsém volt, hogy megmentették az életem..
2020. febr. 17. 15:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Műtét előtti mintavétel eredménye: C5, áttétes rosszindulatú daganat=rák 41Nő
2020. febr. 17. 15:32
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust! Ehhez idő kell, ne siettesd magad.
2020. febr. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Másfél éve volt, de sokat beszélek róla a mai napig, lehet hogy az sem jó, de ha valakivel találkozom, egyből az a kérdése, hogy hogy vagyok. Próbálom hanyagolni a témát, de még vannak fájdalmaim miatta, akaratlanul is kell foglalkoznom vele, + tumormarker vizsgálatok, tiszta stressz, hogy ne legyen baj. Mondtam az orvosnak a fájdalmakat, de azt mondta, ez teljesen normális, mert nagyon nagy rombolás történt.
2020. febr. 19. 22:38
 4/4 A kérdező kommentje:
A párom a műtét napján bekísért a kórházba, majd ott hagyott, mert nem bírta idegekkel. De engem műtöttek!! Én meg fel-alá mászkáltam, az idegeim teljesen ki voltak, annyira féltem, rettegtem hogy mi vár rám. A mai napig úgy érzem, hogy cserben hagyott, mert életem legnehezebb perceiben hagyott magamra, és hiába kértem hogy maradjon, míg visznek a műtőbe. Az is benne volt a pakliban hogy azok az utolsó perceim..:( Mire vége lett a műtétnek, addigra visszajött, komplikált műtét lett, 6 órán keresztül voltam bent, és nagyon gyenge voltam, nagyon nagy fájdalmaim voltak utána. Nyaki műtét volt, pajzsmirigy és nyirokcsomó eltávolítása, de közben találtak egy tumort a nyaki ütőerek közé ékelődve, a nyakam szinte teljes szélességben, és fel a fülemig van vágva, onnan a torkomig romboltak mindent. Sikerült egyben eltávolítani, de nagyon rezgett a léc, azt mondták, hogy orvosi bravúr volt, és hatalmas műtét, aztán nagyon megszenvedtem a felépülést. Alig kaptam levegőt, nyelni is alig tudtam, a fájdalomról nem is beszélve. Azt mondta az orvos, hogy lehet hogy hónapjaim sem voltak vissza, mert megfojtott volna a tumor, ami felélte, kiszipolyozta a pajzsmirigyem is. Épphogy csak átvészeltem az első heteket, és a mai napig is sokszor vagyok rosszabbul. De ennyivel megúsztam, a tumor rosszindulatú volt, de azt egyben eltávolították, a pajzsmirigyben és a nyirokcsomókban nem igazolódott a rosszindulat. Szembenéztem azzal, hogy mindennek vége, de szerencsére legyőztem, de nem tudom mikor fogok mindenen lelkileg is túl lenni..
2020. nov. 29. 02:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!