Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félsz a koronavírustól vagy...

Félsz a koronavírustól vagy hidegen hagy?

Figyelt kérdés
Emiatt bemész mondjuk egy kínai üzletbe?
2020. febr. 17. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Hdiegen hagy. Elég erős vagyok, hogy egy vírus legyűrjön.

Meg egyébként sem tehetnek róla.

Meg ha itt élnek, miért betegednének csak úgy meg?

2020. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez majdnem olyan lett, mint egy vers.
2020. febr. 17. 23:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagy hidegen, hogy emberek halnak meg, de felsem veszem. 1-2 pwrcenként meghalnak emberek a földön.

Itthoni kínai ugyanolyan eséllyel lehet fertőzött, mint a magyar. Nem nagyon szaladgálnak ők sehová. Nincs annyi pénzük, hogy haza járjanak. És pont a kritikus részre...

A termékek nem fertöznek, de 99%-100%-ban nem is kínai.

2020. febr. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sokkal esélyesebb, hogy az itteni influenza kap el, és ugye az ellen se szoktál védekezni.

A kínai üzletben (amelyik ugye sokszor vietnami) sem nagyobb az esélye.

Egyébként teljesen hasonló a kettő vírus.

2020. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Itt jelenleg sorban fekszenek a halottak letakarva wuhanban összegyűjtésre és égetésre várva,szóval kicsit komolyabbnak tűnik ez egy sima influenzánál,mondjuk úgy pestis szaga van:


[link]


Egyébként abszolút hidegen hagy olyan szempontból,hogy a sima influt is utoljára 25 évvel ezelőtt kaptam el,ezzel szemben pedig elterjedése esetén esélye sincs senkinek... Pont tegnap voltam kedvenc kínai (vietnámi) üzletemben.Azon viszont nagyokat pislogtam amikor magyar (nyilvánvalóan ismerős) kislányt puszilgatott össze előttem a pénztáros csajszi term. apukája felügyelete mellett,na de akkor is...az már kicsit sok volt ha belegondolok,hogy akármilyen rokonok jöhetnek onnan őket látogatni...nem feltétlen kell az ittenieknek odautazni..

2020. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ó te jó ég!
2020. febr. 18. 17:53
 7/15 anonim válasza:
52%

Fun fact: az influenza veszélyesebb ránk nézve.

Mégha egy magyar el is kapná akkor is kevés esélye van hogy Magyarországon elterjedjen.


Az emberek meg úgy a média is túlhypolja a helyzetet. Lehet hogy Kínában (inkább csak Vuhanban) TÉNYLEG veszélyes a helyzet és lehet félni de itt felesleges + az esetek 95%-ban enyhébb a helyzet (kb mint az influenzában) ráadásul egyre csak csökken a halottak és az új megbetegedések száma is. Szóval nyugalom vannak ennél nagyobb problémák is a magyarok számára.


Egyébként sajnálom az ebben meghaltakat rest in peace nekik

2020. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A túlhypolást én is érzem, azért nem mindegy, hogy több milliárdból hal meg több száz ember vagy millióból, nem?
2020. febr. 18. 18:52
 9/15 anonim ***** válasza:

Elég nagy fenyegetés ez. Angolul érdemes inkább utánanézni. A hivatalos portálok valamennyire blokkolják a videókat.

Csak egy hír:

[link]

2020. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Cenzúrázzák a róla megjelenő híreket. A Twitteren és a Telegramon van korrektebb tájékoztatás állítólag.


Ha angolul ránézel, találhatsz olyan videót vagy videókat, hogy Wuhanban nagyon sok halott van. Hatalmas konténerformájú "mobil-krematóriumokban" égetik el a testeket, emiatt erős füstöt is tapasztaltak, ami dugig volt kén-dioxiddal. (So2) A gyárak álltak eközben, autók alig jártak, az embereknek kötelező otthon maradni.


Kb. egy év az oltóanyag, mire lesz.


A másik: Kína gazdasága nem túl erős (el van adósodva), ez odacsaphat neki rendesen. Szerintem a Kommunista Párt körül iszonyatosan rezeg a léc. Az, hogy egy pár fejet beáldoznak, kevés. Itt sokkal nagyobb probléma van.


Angolul nézzetek utána, ne magyarul.

2020. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!