Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőszűrésnél a köldök piercin...

Tüdőszűrésnél a köldök piercinget ki kell venni?

Figyelt kérdés

Még pár hetet ráérek egyébként a tüdőszűréssel, csak időben akarnám azt is megcsinálni.

November végén lett köldök piercingem. Már nem fáj, viszont nem szívesen veszem ki, mert kb. egy hónapja kivettem és kín keservesen tudtam csak visszatenni. 😀

Valaki járt már így? Mik a tapasztalatok?



2020. febr. 19. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kivetetik, de azt kérdezd meg ott, ahol a szűrést végzik.
2020. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kellett kivennem.
2020. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mágneses elven működik. A nyakláncot is csak azért szokták félrerakatni, mert zavaró lenne a felvételen.
2020. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Okés , köszönöm! Tudtommal ingyenes és beutaló , időpont sem szükséges.
2020. febr. 19. 09:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom kell beutaló, anélkül nem ingyenes.
2020. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Beutaló az kell.
2020. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na . Voltam :)

De már tegnap telefonáltam nekik. Beutaló és időpont sem kell! Legalábbis , ahol én voltam, hiába írja a honlapuk, hogy kell... az ajtóra már nem az van írva.

Köldök piercing maradhatott. 😊

2020. febr. 19. 14:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja! És 1700 Forint volt. 🤣 Ott mondjuk majdnem nevettem... Minek kéri akkor el a TÁJ kártyát, meg miért fizetjük. De beutaló akkor kellett volna, ha nekem munkához kell (mint pl diákmunka) . Nekem alkalmasságira kell.
2020. febr. 19. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, munkaalkalmassági esetén, ha nem beutalóval mész oda, akkor bizony kell. Mivel általában az üzemorvos nem ad beutalót, mivel magánrendelésnek számít, de magánklinika nélkül, így rád van bízva, hogy kérsz-e háziorvostól vagy sem. Beutalóval díjmentes, beutaló nélkül fizetős.

TAJ számot meg azért kérnek el, mert TAJ nélkül, vagy vörös TAJ esetén sokkal többe kerül, 6, vagy 8.000 Ft, illetve hogy legyen hova regisztrálni az eredményeket.

Csak azt kell kivenni/levenni/eltávolítani, ami a mellkasröntgeni részt befolyásolja, pl.: mellbimbó piercingek, nyaklánc, ruhaneműk, haj, stb. Mivel a köldökékszer nem a tüdőd elött van, így nincs köze hozzá.

Amúgy az üzemorvosi alapvizsgálatok egy része díjmentes, ha van aktív TAJ számod, de olykor beutalókötelesek, mint a vérvétel, vizeletvétel, (pl drog és toxikológiai szűrés) illetve terhelési vizsgálatok.

Ingyenes a fülvizsgálat, a fül-orr-gégészeten, így az alap hallásvizsgálat is, de a specifikus hallásvizsgálat már beutalós; a látásvizsgálat a szemészeten (általában időpontot kell csak kérni, vagy sorszámot, de ingyenes), a fogászati ellátás és az alap háziorvosi rutinvizsgálatok (EKG, vércukormérés, vérnyomásmérés, testtömegmérés, magasságmérés, általános felmérések...stb.).

2020. febr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!