Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek volt sajkacsont műtétje...

Akinek volt sajkacsont műtétje és csontot is kellett beültetni, mennyi időt vett igénybe a műtét?

Figyelt kérdés

Tudom ez függ sokmindentől, de nagyjából mennyi időt töltött a műtőbe? Illetve csontot honnan vettek ki amit beültettek a kézbe? Csípőből vagy könyökből?

Sajnos az orvos sietett és nem tudtam neki minden kérdést feltenni.


2020. febr. 20. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem meglehetősenrégen volt kéztőcsont (sajkacsont mellett) műtétem.

Elég komplikált volt, mert egy évig húzódott a műtét (részben saját hibámból -azt hittem, hogy csak rándulás-, másrészt többször 6-8 hétre gipszbe tették): álizület-képződés, csontos kondenzáció.


A műtétnél kivették, levésték, a könyökömből vettek ki egy darab csontot, s ezzel pótolták a hiányt.

Pontosan nem tudom, de több órás altatott műtét volt.

2020. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve lehet, hogy a könyökből kivett csontot vésték a megfelelő alakúra, mivel 6 hét után csak varratszedés volt.
2020. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem is hasonló a helyzet... Tavaly augusztus óta járkálok a fájdalom miatt. Akkor közölték el volt törve a sajkacsont hónapokkal előtte, de azzal már nincs mit tenni. Jól forrt, pihentessem a kezemet, rögzítőt használjak, illetve elektromos terápiát írtak ki, de nincs kézsebészeti teendő... Csak nem volt jobb. Vissza mentem, kértek Mr vizsgálatot, azt mondták semmi gond vele, csak a megeröltetés. Újból vissza mentem, mert fogni sem bírtam vele. Egy másik doki volt akkor, megnézte a régi röntgeneket, illetve az Mr felvételt, aztán mondta ízületi hártya gyulladásom van. Illetve a sajka csont el van fordulva, ízületi instabilitás is kialakult és gyűrűs rajzolat van a csonton és, hogy ez fennált augusztusban is már a felvételek szerint. 1 hónap szigorú rögzítő, ha semmi változás, akkor műtét. Tegnap volt a kontroll, március 10-re előjegyeztek. Annyit tudok, csontot vesznek ki valahonnan és be ültetik a kézfejbe, aztán 6 hét gipsz. :/ Viszont helyi érzéstelenítés lesz, hónaljba kapom, illetve kis bódítás.

Kissé tartok tőle mert ha félig fent leszek, én azt a fúró-faragó hangot nem tudom, hogy fogom viselni.

Köszönöm a válaszod amúgy!!! :)

2020. febr. 21. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ilyen műtétem lesz, szintén régóta szaladgálok vele!

Ha van egy kis időd le tudnád írni hogy milyen volt? Mennyire fájt és hogy azzal a " fúró-faragó" hanggal mi lett?

2022. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem altattak. Nem hallottam a "fúrást, faragást".
2022. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez megnyugtató, megérdeklődöm az orvosomnál holnap nálam mik a tervek :) köszönöm
2022. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!