Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj a szívemmel?...

Mi lehet a baj a szívemmel? Állandóan magas a pulzusom.

Figyelt kérdés

Kétszer is voltam már kivizsgáláson. Két éve megállapítottak egy nem betegség erejű elváltozást, miszerint az egyik szívbillentyűm nem zár jól...De min. eltérés volt, nem kaptam rá semmit.

A nyáron egyszer rosszul lettem, kivert a víz, magas volt a pulzusom, úgy éreztem kiugrik a helyéről.

Másnap elmentünk a háziorvoshoz, aki csak tachycardiát, tehát magas pulzust állapított meg, felírt egy béta-blokkolót, ami egyben vérnyomás csökkentő is.

Majd a nyár közepén raktak rám egy 24 órás ekg-t, ami egy eltérést mutatott. Majd volt egy szív uh-vizsgálatom is, ahol semmi eltérést nem találtak, még a két évvel ezelőtti eltérést sem találták.

Tehát elméletileg semmi baja a szívemnek. Mégis vannak olyan napok, időszakok, amikor nyugalmi állapotban is min. 100as a pulzusom, van, hogy magasabb. Ma reggel a metrón szintén kivert a víz, és kétszer kerültem ájulás közeli állapotba!

Mitől lehet ez?

A gyógyszert azóta is szedem, bár nem értem miért, hiszen elméletileg szervi bajom nincsen, viszont akkor ilyen esetekben miért nem hat?

Volt esetleg vkinek hasonló problémája?

Vagy lehet ilyenkor a vérnyomásom is magas? Sajnos nem tudom mérni, mert nekem nincsen.


2008. nov. 20. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
ja ismeros a helyzet sajnos:( a vernyomas is magas is lehet olyankor mert azert ver ki a viz, engem is kivert olyankor!
2008. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem már azt is mondták,hogy lehet lelki okok, pánikbetegség, vagy szorongás.

Biztos nem pánikbetegség, mert olyan tesztet csináltak velem nem olyan régen, abból kiderült volna.

Lehetséges, hogy érdemes lenne elmennem pszichológushoz?

Nem tudom, hogy érdemes e bízni bennük, ráadásul nincs is pénzem rá, az ingyenes vajon jó?

2008. nov. 20. 18:59
 3/7 anonim válasza:

Hello !

Nekem ugyanez a bajom ! Szerintem menj vissza a kardiológiára, mert valószínű, hogy gyenge a gyógyszer amit felírtak. Én concort szedek, de még egy-két alkalommal velem is előfordul, hogy fáj a mellem. Az én pulzusom 120-130 körül volt még a gyógyszer szsedése előtt. Ja, nem tom, hogy kévézol, vagy szoktál inni energiaitalt, vagy colat, ezekkel óvatosabban !!!!!!!

2008. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ha a szivedben eddig nem találtak gondot, akkor lehet, hogy nem tényleg nem ott van a gond. Ez azt is megmagyarázná, hogy a vérnyomáscsökkentő mért nem hat rendesen. Sztem a háziovosoddal beszéld meg, hogy milyen betegségek okozhatnak hasonló tüneteket a szívproblémán kívül, és annak nézzetek utána.
2008. nov. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

semmilyen koffeintartalmú dolgot nem iszok, nem dohányzom.

Csak nem nagyon szeretnék feleslegesen gyógyszert szedni, mert ha nincs szervi bajom, akkor minek szedjek szívgyógyszert? Kicsit fiatal vagyok még ehhez szerintem 21.

Az nem tudom mennyire játszhat közre, hogy elég hipochonder vagyok, ami édesapám halála után alakult ki nálam....

Nem szoktam bebeszélni magamnak semmit, de ha van egy kis bajom, akkor jobban megijedek!

2008. nov. 20. 19:32
 6/7 anonim válasza:

Azt hiszem a tüneteid alapján egyértelműen pánikbeteg vagy !

Menj orvoshoz ez nem vicc !!!

2008. nov. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hidd el ez pánikbetegség!Én évek óta küzdök evvel,szívfájdalom,magas pulzus,ilyenkor izzadás,és félelem,hogy meghalok.Volt szívultrahang,az egyik szívbillentyűm problémás,de nem gáz,sok embernek van így,és ez nem okoz ilyen tüneteket.Most Tallitont szedek,kétszer egyet.A helyzet jobb valamivel.
2009. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!