Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azoktól kérdezhetnék akiknek...

Azoktól kérdezhetnék akiknek már volt vagy van lágyéksérve?

Figyelt kérdés

Amíg nem estetek át a műtéten addig jártatok a sérvvel dolgozni, iskolába stb. ?

Leírnátok, hogy hogyan éltétek meg ezt az időszakot és a műtétet?


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!



2020. febr. 25. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Késő van,remélem holnap is jó lesz a válasz.
2020. febr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
15 évig volt lágyéksérvem. Semmi baj nem volt vele, mert megszoktam, de az idő múlásával egyre nagyobb lett és egyszer csak kizárodott, és s.o.s meg kellett műteni. Tehát mi a tanulság? Ha sérved van akkor holnap irány a sebészet és ott fogsz kapni kb. 2 hónap múlvára időpontot a műtétre. Nem szabad halogatni, mert sokkal fájdalmasabb a felépülés.
2020. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem 2x volt lágyéksérvem. 6 évesen aztán 8.. akkoriban sokat bicajoztam.. anyum segitett fürdeni és látta hogy be van dagadva.. azt hittuk hogy biztos csak beutottem a bicajba.. de nem mult el. Igy orvos aztan meg azon a heten mutottek nehogy kizarodjon. A 2. Ugyen ez volt.. 6evesen ocis voltam akkor nyilvan nem mentem. 8 evesen se mentem suliba es utanna nagyon vigyaznom kellett.. nem emelgethettem , sulis tatyomat is mindig mas hozta stb. Szóval amég nem is mutenek teged azert addig figyelj oda hogy ne eroltesd meg magad, ne emelgess stb.
2020. febr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Atisaga86 válasza:

Nekem. 2x volt lágyéksérvem.

Először 2014-ben azt megcsinálták előtte kímélet utána is fokozatosság kell a normál élethez való visszatérésre.

Másodszor most műtöttek 03.11.-én lágyék és köldök sérvvel, ugyan az lesz mint múltkor kb 2 hónapig itthon pihenés bár ez függ attól is hogy ki mit dolgozik.

Ami a lényeg a fokozatosság felépülés közben, hogy bármit csinálsz első fájdalom vagy diszkomfort érzetnél abba kell hagyni a tevékenységet.

A háló beépülési ideje kb 4-6 hét de utána is vigyázni kell mert az első negyed évben tud kiújulni a legkönnyebben, erre minimális az esély de azért jobb vigyázni.

2020. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!