Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami komoly bajom?

Lehet valami komoly bajom?

Figyelt kérdés

Vashiányom van 7 az értékem és 14 től jó. Már az előző években is alacsony volt a vas szintem.

Az orvos mindig csak a táplálkozást mondja, pedig eszek rendszeresen szinte minden étkezésnél eszek húst is. Gyümölcsöket is eszek.

Igaz hogy kimondottan májat, céklát pl. nem, de változatos a táplálkozásom.


Borzasztóan fáradékony vagyok, évszaktól függetlenül.

Most múlt héten mentem egy gyárba dolgozni, mentem csütörtök, péntek. Aztán most hétfő, kedd, szerda és ma már annyira fáradt voltam hogy nem tudtam kikelni az ágyból reggel. Régen irodában dolgoztam, tehát teljesen más jellegű munka, de mégis nem bírtam. Örülnék ha ez "csak" az akarat hiánya miatt lenne, mégis annyira fáradt vagyok hogy ma egész nap aludtam. 6 óra nekem semmi. 9 vagy 12 óra alvásra van szükségem. Annyira jó lenne ezt a fáradékonyságot valahogy leküzdeni, de képtelen vagyok rá. Az orvos csak a vastablettákat írja receptre és már semmi pénzem sincsen.


27 F



2020. febr. 27. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írja fel a doki a receptet.

A neo-ferro folgamma ára kb 500 ft (20darabos)!

Ez azért nem olyan drága! Arra kell figyelni hogy ha ezt szeded sok c vitamint fogyassz mellé,Akár narancslével bevenni mert úgy szívódik fel a legjobban.

Májkrém,resztelt máj,spenót,stb fogyasztása ajánlott sokszor.

Emelett a hüvelyes zöldségek,gránátalma,cékla stb.

Gondolom erősen vérszegény is vagy ha ilyen módon vagy gyenge.

Én ezzel nem viccelnék! Kezdj el tenni ellene mert súlyossá is válhat

2020. febr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A vashiány nagyon kimerítő tud ám lenni! Szedd a vasat, attól jobban leszel. Ha majd feltöltődnek a vas raktárak, nem leszel fáradt! Tavaszi fáradtság is lehet még ez mellett pluszban. Jó lenne vitamint is szedni, vagy Béres cseppet. Turbózd fel picit magadat. Gyümölcs, zöldség is hasznos. Most teljesen más fajta munkát végzel, mint régen, ezt is szokni kell. Jobbulást!
2020. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Maltofert írt fel ki is váltottam, vettem hozzá C vitamint is.

Szedek magnéziumot és Omega3 at

a magnézium gátolja a vas felszívódását, ezt nekem a gyógyszertári eladó azt mondta nem igaz, pedig neten mindehol le van írva hogy igen, így pár tabletta kárba ment.

2020. febr. 27. 18:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd be akkor egyszerre őket, várj 2-3 órát a kettő között, nem lesz gond.
2020. febr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A vashiány, nagyon erős fáradtsággal, kimerültséggel jár együtt!
2020. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régebben a vashiányt B12 injekcióval kezelték, és folsavval. Nekem is volt ilyen problémám, és kaptam időnként pár B12 injekciót. Ez teljesen rendbe hozott vas szedése nélkül.
2020. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!