Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a vérvételtől!...

Nagyon félek a vérvételtől! Hogyan küzdjem le a félelmem?

Figyelt kérdés

Nem leszek roszul a vértől, azzal nincs gond, vérnyomáscsökkenésre sehogy nem reagálok..


A fájdalomtól félek! Volt már kb 4 vérvételem, 8 oltásom (kb) mindegyiket túléltem, de a vérétel nagyon rossz érzés volt.. NAGYON FÁJT!


17 vagyok, a legutóbbi vérvételem 16 évesen volt.. Nem értem, hogy miért, de nekem nagyon fáj! Más ha eltöri az alkarját meg se mukkan, (fociedzés, nyílt törés) nekem elég egy tűszúrás és "végem"...


Annyra nem akarok magamnak feleslegesen fájdalmat okozni, hogy szinte már csak ezért sem akarom!


Mivel küzdjem le a félelmem?


Egyébként gyenge idegzetű vagyok, sípcsontomhoz ér valami, vagy a kulccsontomhoz, akkor rosszul leszek.. Ha ez változtat valamin :/


2020. febr. 28. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Menj el kineziológushoz, sokat tud segíteni.
2020. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

“Annyra nem akarok magamnak feleslegesen fájdalmat okozni, hogy szinte már csak ezért sem akarom!”


A vérvétel nem felesleges.

2020. febr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egész kb 10 másodpercig tart, és elég minimális fájdalom. Ez nem más, mint hiszti. Ne nézz oda, számolj magadban közben lassan tízig, és már el is múlt.
2020. febr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nem hiszti.. a fájdalom az fájdalom.. nekem sokkal alacsonyabb a fájdalomköszübüm, mint másokak.. Amikor "szórakozásból" lökdösődnek az osztálytársaim, akkor egy kis lökés a mellkasomon kb olyan, mintha tenyérrel izomból mellkasba vágnálak.. A szúrásokat is jobban érzem.. a szúnyogcsípés is fáj...
2020. febr. 28. 23:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Már nagyon korszerű fecskendővel, tűvel veszik a vért. Egyáltalán nem fáj. Egy másodperc a szúrás amit lehet érezni, és semmit többet. Ha nagyon félsz, akkor relaxálj kimondottan erre a problémára. Esetleg, ha beveszel egy fél nyugtatót, nem fog változtatni a vérképeden. Nekem orvos mondta ezt, mert régen én is nagyon féltem, és rosszul is lettem vérvételnél. Azóta többször kellett már mennem ellenőrzésre, és úgy megszoktam, hogy nem izgulok.
2020. febr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy fáj, tenyleg vannak akinek alacsony a fájdalomküszöbük. Viszont néha muszáj átesni rajta, olyan ez mint a fogorvosi kezelés. Próbálj meg közben másra gondolni és ne nézz oda amikor csinálják. Nagyon hamar megvan, 1 perc az egész. Jutalmazd meg magad utána valamivel így lehet egy fokkal pozitívabb az élmény.
2020. febr. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Végülis, mivel muszáj elmennem, tehát valamikor meg FOG történni, ezért már szinte úgy gondolok rá, hogy most idegeskedek és majd megtörténik, vagy nem idegeskedek és ugyanúgy megtörténik, így felesleges most szrakodnom emiatt....
2020. febr. 29. 11:51
 8/14 sassszem ***** válasza:
Na túlélted a vérvételt? Milyen volt?
2020. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tuti belehalt :D azt nem tudom az ilyen emberek mi a fraszt fognak csinálni ha egyszer műtetre kerülne sor. Hogy bírnak ki a branült napokig meg a milló injekciót vérveteleket infúziókat? Ilyen miatt cirkuszolni? Hihetetlen.
2020. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 sassszem ***** válasza:
34%
Ha ennyire fáj a vérvétel, akkor ne gyereket ilyen egyszerű az élet. nézd én sajnos eü okokból nem hordhatok ki és szülhetek meg egy gyereket. A szemem miatt. Aki kíváncsi rám, az írjon privátba.
2020. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!