Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ti elkapnátok a koronavírus...

Ha ti elkapnátok a koronavírust, elbújnátok vagy mennétek azonnal kórházba?

Figyelt kérdés

2020. márc. 2. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Orvoshoz mennék, mert én magamtól nem tudnám megállapítani, hogy koronavírusos vagyok-e. Az orvosnak meg mindent elmondanék, hol jártam, kikkel érintkeztem. Ő döntene, hogy kórházba kell-e menjek tesztre, vagy sem. Eszembe de jutna elbújni. Az mindenkinek előnytelen megoldás lenne.
2020. márc. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Én otthon maradnék, és kihívnám a mentőt jelezve, hogy koronavírusos vagyok. Kijön egy orvos, helyben megvizsgál, és ha az ő diagnőzisa is az, hogy koronavírusos vagyok, akkor otthon igyekszem gyógyulni. Ha súlyos a helyzet akkor a mentő úgyis bevisz.


Egyébként én Angliában élek. Pár napja az NHS-től ( itteni orvosi rendelés) kaptam sms-t, hogy ha úgy gondolom, hogy elkaphattam a koronavírust, akkor kérem maradjon otthon, és hívja ezt a számot. Kimegy önhöz egy szakember aki megviszgálja.

Az orvosi rendelőben is ki van írva nagy betűkkel ugyanez. Ha koronavírusos gyanús, menjen haza, és hívja ezt a számot.etc...

2020. márc. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Karanténba raknak ha tetszik ha nem. Aki azt írja otthon gyógyulgatna az baromságot ír.
2020. márc. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék kórházba. Ha otthon lapítok csak a családomat fertőzném. Meg pár gyógyszer nem ártana esetleg. Erős a szervezetem. Évente, kétévente egyszer vagyok csak beteg 3 napig. De attól biztos ami biztos, orvos nem baj ha lát.
2020. márc. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve onmagadon nem fogod tudni dignosztizalni. Teszt kell hozza vagy az hogy tudd talalkoztal es erintkeztel olyannal (vagy egy konferenciaterembe voltatok zarva), aki bizonyitottan fertozott helyrol jott (vagykorabban talalkozott szinten fertozottekkel blablabla).

A Kossuth radioban itt is az megy, hogy ha valaki szaraz kohogest eszlel es 38 fok fole megy a laza hivja (nehogy bemenjen...l a haziorvosat vagy a ... szamot. Kikerdezik es ha olyan mentot kuldenek erte.


Azert ha magadmtol tudnam lehet fertozodtem (de ha influenzaval vagy hanyos fosos virussal) akkor NEM MENNEK varoterembe betegek koze es receptet felirato idosek koze hiszen pont orajuk nezve veszelyesebb ilyeneket elkapni. Hivnam a dokim vagy azt a zold szamot vagy egy korhazat ahol van infektologiai osztaly es jeleznem baj van.

Vagy ha rohadtul erzem magam akkor autoval egyedul korhaz de ott se masokkal varakoznek csak szolnek aztan kernem vmi elkulonitobe tegyenek vagy kint varakoznek az utcan.

Tomegkozlekedni ilyenkor olyan lenne mintha azandekosan terjeszteni akarnam.

Ha otthon varok a mentore vagy akarkire akkor "elbujnek" kulon szobaba es kernem a tobbiek ne jojjenek be hozzam. (Bar eselyes lenne oket addigra lefertoztem.)


Ezz az elbujast nem iserteem?

Otthoni karanten ok, de ha igazolt fertozes, akkor meg honnan volt tesztem es eredmeny hozza?

2020. márc. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Teszt nélkül nem tudhatod és ehhez labor is kell, szóval csak orvosnál derül ki.

A felhívásban az van, hogy ha influenza-szerű tüneteket észlelsz és érintkeztél olyan emberrel, aki koronavírusos tartományban volt, vagy onnan jöttél akkor maradj otthon és hívd ki a háziorvost vagy egy megadott zöld számot. Ha a gyanú felmerül, akkor az illetékesek döntenek arról, hogy karanténba menj-e, a háziorvosnak meg eleve jelentenie kell. Tehát konkrét koronavírus fertőzéssel nem tudsz elbújni.

2020. márc. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy "szabaly".

Ha a tuneteket tapasztalod a haziorvost kell TELEFONON ertesiteni, vagy sulyos esetben a mentoket.

Haziorvos csak tudja mit kell tenni. En ezt tennem.

2020. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fertozott vagy, de enyhe tunetekkel , es nem szorulsz orvosi ellatasra, smig van hely addig korhazban lehetsz karantenba, ha tul sok a beteg maradsz otthoni karantenba, de siman lezarhatnak utcat, keruletet stb. (Az is karanten). Nem kell mindentol panikolni. A karanten szukseges lehet, hohy ne terjedjen tovabb. En is szolnek ha gyanus lenne hogy elkaphattam. Foleg hogy ne fertozzek meg mast (bar az emberek nagyresze tesz ra!), akkor karanten. Remenykednek hogy nem lesz semmi szovodmeny es ket harom het mulva kijovok. Ha meg nagyobb teruletet zarnanak le, akkor meg ugyis mindegy. Azt is ki lehet birni. Az anyagi vonzata mar mas kerdes. Ez nem a vilagvege. Nyugi!
2020. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!