Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha elviselhetetl...

Mit csináljak ha elviselhetetlen bőr problémám van?

Figyelt kérdés
Már nem is a külső miatt zavar. Hanem mert elviselhetetlen ez az érzés, főleg a szememnél. Annyira kiszáradt az arcom, nem tudom elviselni, olyan érzés mint amikor nem alszol nem tudom meddig, de én nem tudom kialaudni magam eléggé már, hogy ne érezzem. Látszik is, mert kerekarcom, húsos van alapbol, most mint egy múmia már. De maga az érzetet nem tudom elviselni, nem tudok így normálisan élni. Bőrgyógyászok leszarnak. Viszket, szúr, irritál, szemgodornel a legszarabb tényleg.

2020. márc. 10. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Első körben sokkal több vizet kell inni, a hidratálást te magad is írtad. Vannak testáplók is. És olyan bőrgyógyászhoz kell menni, aki nem szar le.
2020. márc. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Voltam már vagy 5 - nel, 2 litert iszok, régebben tenyleg volt hogy kevesebbet, de sokan mások se isznak többet, meg én régebben is keveset ittam, és ez valami lepra xd nem tudom mi ez, nekem két éve pl. a szememnél semmi baj nem volt, aztán ilyen piros foltok jelentek meg, meg kis nem tudom mik, elkezdett viszketni, kiszaradt teljesen, most van egy jó kis karika a szememnél ami csak azért nem feltűnő (pedig annyira kívan száradva, hogy megkeseríti az életemet) mert alatta már szethegesedett, kiszaradt a bőrom ugyanúgy, csak ott meg hagyján, a szememnél viszont elviselhetetlen szar. Főleg amikor már a szemhelyam is viszket.

Elfogadtam hogy nem lesz párom emiatt a szar miatt, azt nem hogy nem tudok normálisan létezni, hogy a szememet is alig tudom kinyitni sokszor azt nem.

2020. márc. 10. 09:05
 3/3 anonim válasza:
Szia! Teljesen megértem az elkeseredésedet! Rendkívűl érzékeny a bőröm, ekcémám van, ami időnként "vándorol" egyik testrészemről a másikra. Viszket, fájdalmas, csíp. Rendszeres látogatója vagyok a bőrgyogyásznál, évtizedek óta. Én már 48 éves nő vagyok. Volt, hogy a teljes hátam volt ekcémás, a kezeim ekcémásak mindig. 2008 óta élek külföldön, ezt fontos megemlítenem, mert a bajom itt súlyosbodott, külföldön. Nagyon elkeseredtem mikor az arcomon jött ki az ekcéma. Kezdetben kicsi volt, majd szinte a teljes arcbőrömet ellepte. Mentem orvoshoz. Mást diagnosztizált az orvos, azt mondta hogy az arcomon rosacea van, így erre irt ki krémet, amire az arcbőröm azonnali irritációval válaszolt. Még kétszer mentem orvoshoz az ekcémámmal, mindanyiszor rossz diagnózist állapítottak meg, félre diagnosztizáltak, rossz krémet íetak fel, pedig én mondtam, hogy nekem ekcémám van. Borzasztóan fájt az arcbőrön, borzasztóan viszketett, éjjel is, és mindig. Nedvezett az arcbőröm az ekcémától. Végül hazautaztam (Pécs), és elmentem az Aniron nevezetű egészségközpontba. Ott egy nagyon speciális arckrémet írtak fél, amit magyar orvosok "fejlesztettek", állítottak össze. A recept titkos, így ha nekem elfogy ez a krém akkor nekem haza kell utaznom, vagy a családom iratja ki számomra ezt a krémet az Aniron egészségközpont bőrgyógyászánál, és küldik utánam. Nagyszerű ez a krém, de mellette még kikerestem azokat az arckrémeket, szérumokat, amik segítségével nem tud kiszáradni a bőröm, és nem tud az ekcéma kijönni. Azt mondta a bőrgyógyász, hogy akárhány liter vizet iszok, az ekcémám akkor is kifog jönni. Ezt speciális krémet már alig használom, viszont reggeli és esti arcbőrrutinom kicsit hosszadalmasabb a sokféle krémektől, szérumtól, zselétől, de már nem fáj, nem viszket és nem csíp az arcbőröm. Nekem ez vált be. Az ekcémám hatott a szememre is, állandóan vörös volt és könnyezett. Próbálj meg használni szemcseppet, az jó a száraz szemre. Mielőbbi gyógyulást kívánok!
2020. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!