Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » ÖNKÉNTES KARANTÉN A MEGOLDÁS...

ÖNKÉNTES KARANTÉN A MEGOLDÁS (sokak szerint) a fertőző betegségek, mint pl. a koronavírus megállítása és terjedése ellen. A magyar társadalom mennyire érett ennek a leghatékonyabb és egyben a legolcsóbb preventív lépés befogadására?

Figyelt kérdés
Vegyünk példát Izrael lépéseiről. A negatív példa Olaszország, ahol ma már szinte kezelhetetlen a korona vírus féken tartása.

2020. márc. 11. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül akár itt a GYK-n. Semennyire.

Ez még a kisebb baj, a fő gond az, hogy aki elég érett lenne hozzá, sokszor annak sincs meg a lehetősége munka / tanulás miatt. Hatóságilag kellene biztosítani, hogy az emberek otthon maradhassanak (aki nem lát el közfeladatot vagy olyan feladatot, ami az alapellátást szolgálja). Pl. az olyan egyetemeket, ahol sok a külföldi diák, én már bezárattam volna, de ezen kívül is sokmindent fel kellene most pár hétre függeszteni. Hosszú távon jobban járnánk.

2020. márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csehországban az, aki Olaszországból tér vissza, köteles 2 hétre karanténba menni. Ha ezt nem teszi meg, akár 3 millió cseh korona (átszámítva 37,4 millió Ft) büntetéssel sújtható.
2020. márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ezt azért írtam, mert nálunk a sajtótájékoztatón csak megkérték az onnan visszautazó magyarokat, hogy 14 napig tartózkodjanak otthon vagy elszigetelve.
2020. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Amíg beértem a munkahelyemre figyeltem, hogy hányan köhögnek a nagyvilágba, mondanom se kell, hogy majdnem mindenki. Akkor majd pont tőlük várjuk el az önkéntes karantént. :/
2020. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, szerencsére változott a dolog. Rendőrök fogják biztosítani, hogy a haza érkezők tényleg otthon maradjanak két hétig – ez ma éjféltől lép érvénybe.
2020. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Csak ha itt körülnézel is látod hogy sok kérdés van arról hogy utazzon ilyen-olyan más országba... Fel sem fogják hogy ilyenkor evidensnek kéne lennie hogy nem röpködünk idegenbe. Kapásból le kéne ezeket mondani, ők meg azon tűnődnek vajon vissza tudnak-e majd jönni. Nos, ha mégis az utazás mellett döntenek, remélem nem tudnak.
2020. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A szomszédom 1 hete jott haza olaszbol es nincs karantenban. Meg a supermarketban is lattam.
2020. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg az emberek 1%-a viselkedik felelősen.


A 99%-a teljes mértékben leszarja a járványt, maximum pánikolgat kicsit, de agya nincs ahhoz hogy feladja a mindennapi közösségi szórakozásokat.

2020. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem 10 ismerősöm jött fertőzött országból nyaralásból.

Se karantén, se teszt, se lóf...sz

Mind bejött röhögve dolgozni.


Pedig ismeretes hogy a fertőzések jelentős része lappangás alatt történik.


Új tanulmány szerint akik elkapták egyszerűen csak emberekkel találkoztak. Nem betegekkel!

2020. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy a központilag elrendelt szigorítások egyik oka az, hogy az önként visszafogott társadalmi érintkezés nem működőképes, nincs az embereknek veszélyérzetük?
2020. márc. 14. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!