Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » ÖNKÉNTES KARANTÉN A MEGOLDÁS...

ÖNKÉNTES KARANTÉN A MEGOLDÁS (sokak szerint) a fertőző betegségek, mint pl. a koronavírus megállítása és terjedése ellen. A magyar társadalom mennyire érett ennek a leghatékonyabb és egyben a legolcsóbb preventív lépés befogadására?

Figyelt kérdés
Vegyünk példát Izrael lépéseiről. A negatív példa Olaszország, ahol ma már szinte kezelhetetlen a korona vírus féken tartása.

2020. márc. 11. 08:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy mondod kérdező. Felelősségérzet nulla. Én sem magam miatt aggódom, hanem az anyukámért. Ugyanis felfogtam, hogy ha én elkapom, nagy valószínűséggel túlélem, viszont az idősekre és immunhiányos emberekre fatális következmény is várhat.

Próbálok mindent elkövetni és betartani amiket a szakemberek kérnek. Abszolút nem értem hogy lehet elbagatellizálni ezt a helyzetet, csak egy magyarázatot tartok lehetségesnek: sokaknál felfogásbeli problémák vannak. Bizonyos agykapacitás kellene megérteni mit miért szabályoznak és sajnos sokan nem ütik meg azt a szintet ami ehhez kellene.

A vírus el fog terjedni, ez nem kérdés. A szakemberek azt szeretnék elérni, hogy ne egyszerre legyen tömeges megbetegedés, hanem fokozatosabb legyen az eü. leterheltsége. Ugyanis végesek az intenzíves ágyak, a lélegeztetők és az ezeket kezelni tudó szakemberek száma is.

2020. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Tud valaki mondani arra példát, hogy önkéntes karantén alatt pozitív esetek meggyógyultak és negatívvá váltak?
2020. ápr. 2. 14:13
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindenki akinek hivatalosan 3 egymást követő de külön napon negatív az RT-PCR tesztje az ilyen. Ebből 100 ezer felett vannak már... illetve milliónyi tünetmentes lehet.
2020. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Budapestrol csupa olyan hirt hallok ismeroseimtol, hogy annak alapjan azt gondolom, az amugy nagyon fegyelmezetlen magyarok nagyon osszekaptak magukat.

A hatosagokra nem mondanam ennyire, de akar sajat maguk feltese okan, akarmilyen okbol, most nagyon sokat szamit, ami a fovarosban van.

En angol kozeposztalybeli szinangol faluban azt latom, hogy meltosagteljes arccal nem mennek messzebb az emberek, akik hiresen fegyelmezettek. Mintha azt hinnek, ilyesmi csak alacsonyabbrenduekkel fordul elo.

Magyarorszag, drukkolok. Csak az emberekben lehet bizni, mas nem nagyon van.

2020. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Van-e az egyéneknek felelőssége abban, hogy megértsék az ok-okozati összefüggéseket, ezáltal elfogulatlanabbul tekintsenek az Operatív törzs munkájára?
2020. ápr. 18. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!